Činčala odvrátil prohru Zlína s Budějovicemi

ZLÍN

Českobudějovičtí fotbalisté před týdnem ukončili čekání na vítězství a v sobotu měli dobře rozehranou partii ve Zlíně. V 54. minutě vedli už 2:0, ale první výhry venku se nedočkali. Václav Činčala dvěma góly zachránil Zlínu remízu.

Na těžkém terénu začal lépe domácí, kteří mohli jít do vedení už ve čtvrté minutě. Jenže Malár usměrnil hlavou Hubáčkův dalekonosný pas jen vedle pravé tyčky Filipkovy brány. Pak udeřili Jihočeši, kteří hned první rohový kop přetavili ve vedoucí gól. Na Vozábalův centr vyskočil nejvýše Homoláč a brankář Baránek neměl nárok. Potom už zlínská obrana, v níž kvůli absenci Kroči a Lasoty debutoval mladý stoper Ditrich, hosty v první půli k ničemu nepustila.

Po změně stran měl práci Filipko, který jen s námahou vytlačil na roh tečovanou střelu Vidličky. V 54. minutě ale opět skórovali hráči Dynama. Kuličův centr sklepl hlavou Plocek do ideální pozice Lafatovi, a ten nabídnutou šanci zblízka využil.

Z dvoubrankového náskoku se však Jihočeši radovali jen dvě minuty. Obránce Hubáček napřáhl z dálky a trefil tyčku, k odraženému balonu se dostal osamocený Činčala a snížil na jednobrankový rozdíl. Stejný hráč se prosadil i v 68. minutě, kdy po ráně Dobeše Filipko neudržel míč a Činčala opět dorážel do prázdné branky.

Ani jeden tým se nechtěl smířit s remízou. Domácí si vytvořili tlak, Jihočeši zase hrozili z brejků. V 86. minutě málem hostujícího brankáře překvapil od postranní čáry Hubáček, hosté zase mohli rozhodnout ve čtvrté minutě nastavení, kdy střídající Myšák v gólové pozici trefil jen nohy brankáře Baránka.

Zlín - České Budějovice 2:2 (0:1)
Branky: 56. a 68. Činčala - 13. a 54. Lafata. Rozhodčí: Královec - Filípek, Kafka. ŽK: Malár, Bača - Chlebek, Lafata, Homoláč, Horejš, Filipko. Diváci: 1907.
Zlín: Baránek - Vidlička, Švach, Ditrich, Hubáček - Zapletal (66. Dobeš), Bača, Vrtělka, Činčala, Janíček - Malár. Trenér: Hapal.
Č. Budějovice: Filipko - Pončák, Horejš, Homoláč, Leština - Němec (87. Matoušek), Chlebek, Vozábal, Plocek (76. Gruber) - Lafata (81. Myšák), Kulič. Trenér: Žák.