Olomouc remizovala s Karvinou, Jablonec dával góly i bez Lafaty

Fotbalisté Olomouce po dvou jasných výhrách v Tipsport lize poprvé zaváhali, když s druholigovou Karvinou jen remizovali 3:3. Hanáci museli dvakrát dotahovat dvoubrankový náskok soupeře. V sobotních šesti zápasech s týmy z nižších soutěží vyhrály prvoligové kluby jen dvakrát, a to Ostrava a Jablonec, který si poradil i bez kanonýra Lafaty. Naopak Slovácko a České Budějovice s druholigovými soupeři prohrály.

Hráči Jablonce si zvykají na odchod kanonýra Lafaty...

Slovácko nestačilo na Znojmo, když alespoň z 0:3 snížilo na konečných 2:3. Budějovice s Táborskem prohrály 1:2. Jihlava remizovala 1:1 se Zlínem. Odehrály se také dva "prvoligové" souboje. Liberec ve skupině A porazil Teplice 2:1 a Hradec Králové ve skupině B zásluhou dvou branek Harby porazil Duklu Praha 2:0.

"Utkání rozhodla individuální kvalita Harby. My své šance také měli, třeba Pospěch šel sám na branku, ale kvalita v zakončení byla na straně Hradce," řekl kouč Dukly Luboš Kozel.

Teplice poslal v severočeském derby do vedení v 55. minutě Mahmutovič, Liberec otáčel až v posledních 20 minutách. Nejprve se prosadil obránce Pimpara, výhru pak zařídil útočník Hadaščok, který využil toho, že brankář Grigar prohrál souboj s Pimparou. Teplice prohrály ve skupině i podruhé.

Olomouc na umělé trávě v Karviné prohrávala už od 2. minuty, kdy se domácí dostali do vedení po rohovém kopu. Přestože měl ligový celek výraznou převahu, soupeř byl efektivnější, využíval chyb v olomoucké obraně a skóroval i z dalšího rohu.

Za Sigmu se dvakrát prosadil Doležal, který se také trefil po rohu a do poločasu snížil na 2:3. Po změně stran zařídil remízu Hála. Mohl i rozhodnout, podobně jako Varadi, ale oba své šance zahodili.

Pivarníkovi vadily góly inkasované po rozích

"Samozřejmě nejsem spokojen s brankami, které jsme inkasovali v prvním poločase. Dostali jsme dvě po rozích, přitom v lize za celý podzim jenom jednu," hodnotil utkání trenér Olomouce Roman Pivarník.

Slovácku v duelu se Znojmem vůbec nevyšel úvodní poločas, ve kterém se důraznější druholigový tým po rychlých brejcích Švarce a Ševčíka dostal už po 20 minutách do dvoubrankového vedení. A ještě do poločasu přidal Ševčík třetí branku.

"Za tohoto stavu jsem měl obavy, aby zápas neskončil debaklem. Po změně stran jsme se sice herně zlepšili, ale kontaktní druhá branka v poslední minutě už přišla pozdě," řekl trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Jablonec v prvním utkání bez kanonýra Lafaty, který přestoupil do Sparty, problém s koncovkou neměl a přestřílel Bohemians 1905 3:2. Na úvodní gól Pitáka sice druholigový soupeř odpověděl góly Nerada a Štochla, jenže Zoubele s novou posilou Rossim zajistili vítězství druhému týmu první ligy.

Zimní fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (Eden):
Slovan Liberec - FK Teplice 2:1 (0:0)
Branky: 72. Pimpara, 80. Hadaščok - 57. Mahmutovič. Rozhodčí. Drábek.
Liberec: Kovář - Coufal, Kováč (60. Kelič), Pimpara (81. Karišik), Janec - Kušnír (46. Mustapha), Hušek (46. Pavelka), Obročník, Tomášek (46. Frýdek) - Delarge (46. Hadaščok), Karaš (73. Sackey). Trenér: Šilhavý.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Matula, Rosa - Vůch (55. Krátký), Jursa (73. Čajič), Ljevakovič, Chovanec (55. Kerič) - Vachoušek, Mahmutovič. Trenér: Ščasný.
Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:2 (1:0)
Branky: 44. Piták, 72. Zoubele, 74. Rossi - 66. Nerad, 71. Štochl. Rozhodčí: Lerch.
Sestava Jablonce: Fendrich - Landovský, Kubista (46. Štochl), Kysela (46. Beneš), Novák (46. Rossi) - Haurdič (46. Kopic), Loučka, Pavlata (46. Čížek), Piták, Jablonský (46. Kovařík) - Třešňák (46. Zoubele). Trenér: Kotal.
Skupina B (Beroun):
Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 1:2 (0:1)
Branky: 82. Benát - 40. Mráz, 69. Džafič. Rozhodčí: Houdek.
Sestava Č. Budějovic - I. poločas: Daněk - Ježdík, Halama, Lengyel, Machovec - Klesa, Javorek, Rýdel, Černý - Markovič, Táborský.
II. poločas: Křížek - Bakala, Riegel, Novák, Hanzlík - Wermke, Benát, Otepka, Dobal, Petráň - Linhart. Trenér: Soukup.
Dukla Praha - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)
Branky: 63. a 74. Harba. Rozhodčí: L. Kovařík.
Dukla: Šebek - Romera, Božič, Vorel, Vrzal (68. Hanousek) - Berger (63. Svatonský), Gedeon (63. Kalouda), Borek (74. Tenkl) - Podrazký, Přeučil, Pospěch (74. Hašek). Trenér: Kozel.
Hradec: Koubek - Holeš, Fukal, Hochmeister, Plašil - Halilovič, Strnad, Kulič (77. Šisler), Zelený - Harba, Štěpán. Trenér: Plíšek.
Skupina C (Brno):
1. SC Znojmo - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)
Branky: 20. a 35. Ševčík, 16. Švarc - 74. Daníček, 90. Holek. Rozhodčí: Trávníček.
Sestava Slovácka: Heča - Starý, Trousil, Břečka, Kuncl - Lukáš, Daníček, Volešák, Holek - Čtvrtníček, Došek. Trenér: Habanec.
Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Branky: 35. Glasnovič - 74. Malcharek z pen. Rozhodčí: Gallo.
Sestava Jihlavy - I. poločas: Hanuš - Obert, Tlustý, Gavrič, Josl - Kliment, Karlík, Jungr, Kosak - Glasnovič, Bjedov.
II. poločas: Hanuš (60. Kotnour) - Gabriel, Šourek, Kopic, Leibl - Masopust, Rada, Kučera, Tomeček - Vašíček, Kroupa. Trenér: Komňacký.
Skupina D (Karviná):
Baník Ostrava - Frýdek-Místek 2:1 (1:1)
Branky: 19. Kraut, 88. Majtán - 5. Soukup. Rozhodčí: Cieslar.
Sestava Ostravy - I. poločas: Bárta - Velner, Frydrych, Kaprálik, Michalak - Stožický, Vašenda, Lukeš, Kukec - Kraut, Fantiš.
II. poločas: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Michalak - Stožický, Droppa, Šustr, Milosavljev - Kraut, Majtán. Trenér: Pulpit.
Karviná - Olomouc 3:3 (3:2)
Branky: 3. Sobala, 24. Legierski, 33. Mikula - 29. a 36. Doležal, 68. Hála. Rozhodčí: Proske.
Sestava Olomouce - I. poločas: Blaha - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Houska, Habusta - Schulmeister, Ordoš, Navrátil - Doležal.
II. poločas: Blaha - Sukup, Dreksa, Šindelář, Hála - Pospíšil, Habusta - Janotka, Houska, Javůrek - Varadi. Trenér: Pivarník.
Další přípravná utkání:
Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 6:0 (2:0)
Branky: 31. Bakoš, 43. Tecl, 48. Řezník, 66. Ďuriš z pen., 78. Vaněček, 87. Adamov.
Sestava Plzně - I. poločas: Pavlík - Rajtoral, Chubutija, Řezník, Limberský - Darida, Horváth - Tecl, Kolář, Zeman - Bakoš.
II. poločas: Ticháček - Řezník, Chocholoušek, Chubutija, Sladký - Fillo, Ďuriš, Kyndl, Malakjan - Vaněček, Adamov. Trenér: Vrba.
Mladá Boleslav - Pardubice 1:2 (0:0)
Branky: 73. Gavlák - 57. Petrus, 72. Rešetár.
Sestava Mladé Boleslavi: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Šírl - Kúdela, Opiela (46. Gavlák) - Ondřejka, Schubert, Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.
Mladá Boleslav - Králův Dvůr 3:0 (0:0)
Branky: 63. vlastní, 77. Synek, 85. Magera.
Sestava Mladé Boleslavi: Šeda - Geissler (61. Magera), Janíček, Zbrožek, Bořil - Ščuk, Brunclík - Grizelj (46. Synek), Magera (46. Schubert), Sivrič - Sprečo (76. Grizelj). Trenér: Minář.
Příbram - Kunice 2:0 (0:0)
Branky: 48. Dejmek, 81. Mareš.