Rubriky:

1. liga

Prazdroj varuje ČMFS před liknavým přístupem ke korupci

23. listopadu 2004 18:23 - PRAHA

Hlavní sponzor fotbalové ligy a jeden z partnerů české reprezentace Plzeňský Prazdroj je znepokojen současným stavem v českém fotbale. Proto na úterní schůzce s předsedou Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Janem Obstem vyzval představitele svazu k razantnějšímu přístupu v řešení korupční aféry. Situaci přitom označil za napjatou.

"Jako dlouhodobý generální partner Gambrinus ligy a oficiální partner českého fotbalu sleduje Plzeňský Prazdroj s obavami vývoj v našem nejpopulárnějším sportu. Korupční aféra a s ní spojené negativní jevy trvají už několik měsíců," praví se v prohlášení pivovaru.

"Důsledkem dosavadního vývoje je pokles důvěry veřejnosti v český fotbal jako takový, v jeho výkonné orgány, činovníky i sponzory. Plzeňský Prazdroj se v diskusi s představiteli ČMFS a STES vyjádřil, že očekává razantnější přístup orgánů ČMFS vedoucí k vyřešení celé aféry," pokračuje prohlášení.

Spolupráce bude pokračovat

Žádná ultimáta však údajně nepadala. "O ukončení vzájemné spolupráce jsme vůbec nediskutovali. Fotbalový svaz je pochopitelně rád, že takto silná společnost je a bude i nadále partnerem českého fotbalu na ligové i reprezentační úrovni," řekl ke schůzce pro ČTK předseda ČMFS Jan Obst.

"Bylo to smysluplné setkání, při kterém obě strany jednoznačně odsoudily korupční počínání a shodně vyslovily přání brzkého dořešení kauzy a očištění fotbalu od podobných praktik," dodal předseda svazu.

Ani hlavní sponzor ve svém prohlášení neuvedl, že by chtěl fotbal opustit. Bude však prý i nadále důkladně monitorovat a vyhodnocovat dopad korupční aféry na situaci v českém fotbale. Plzeňský Prazdroj ročně dává svazu podle neoficiálních informací 55 miliónů korun.

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..