Rubriky:

1. liga

Paclík připravuje žalobu na Křetínského. Chce očistit jméno Viktorie Plzeň

23. ledna 2013 14:27 - Praha

Šéf fotbalové Plzně Tomáš Paclík si není jistý tím, co výkonný výbor FAČR sleduje tím, že dnes rozhodl o přenechání korupčních kauz výhradně policii a vzal je z rukou disciplinární komise. Považuje to za další krok, který ještě více degraduje důvěryhodnost fotbalové asociace v očích veřejnosti. Sám se hlasování kvůli střetu zájmů nezúčastnil.

 

Jan Handrejch, Právo

"Nevím, co tím pánové sledují. Jestli chtějí dát amnestii panu Křetínskému (majitel Sparty Praha, který korupční kauzu vyvolal a nedodal důkazy) nebo někomu jinému. V tuto chvíli to vypadá tak, že omilostňujeme zlou Plzeň a jedeme dál. Tohle ale odmítám akceptovat," reagoval Paclík po jednání výkonného výboru.

Hlasování výboru se nezúčastnil kvůli možné podjatosti. Plzně se totiž aktuální aféra dotýká, protože bývalý ligový rozhodčí Tomáš Adámek uvedl, že při loňském utkání mezi Jabloncem a Plzní jej měl fotbalový manažer Martin Svoboda uplatit 200 tisíci korun, aby zařídil výhru Západočechů. Šéf Sparty Daniel Křetínský předtím upozornil šéfa FAČR Miroslava Peltu na údajné nestandardní praktiky v řízení profesionálních soutěží.

"Nehlasoval jsem, protože si myslím, že jde o pokračování Křetínského kauzy, a v mém případě by tak šlo o střet zájmů. Trvám na tom, že to byla lumpárna organizovaná panem Křetínským možná ve spolupráci s někým dalším. A budu se snažit, aby byli potrestáni," prohlásil Paclík.

"Věřím, že jsou nezávislé alespoň soudy"

U soudu se prý bude snažit očistit jméno plzeňského klubu. "Věřím, že jsou tu nezávislé alespoň soudy, když už to není schopen vyřešit FAČR," prohlásil Paclík, který už podal dvě žaloby - na bývalého rozhodčího Adámka a žalobu na ochranu dobrého jména právnického subjektu.

"Co se týká žaloby na pana Adámka, tu teď řeší policie a v polovině března by to měl dostat zpátky státní zástupce. Věřím, že druhý proces bude zahájen co nejdříve. Nebudu zastírat, že jsme připraveni podat žaloby i na další osoby. Někteří lidé se dopustili trestné činnosti s cílem poškodit Viktorii Plzeň. Máme velké množství důkazů, které nyní naši právníci analyzují," řekl Paclík.

Prvním adeptem na další žalobu je podle něj Křetínský. "Minimálně na disciplinární komisi řekl, že se to celé týká Plzně, což pan Golda (předseda komise) potvrdil, proto je pan Křetínský hlavní kandidát," dodal Paclík.

Poslední události ho prý utvrzují v tom, že důvěryhodnost FAČR výrazně klesá. "Čtu průzkumy a autorita FAČR pod vedením pana Pelty se limitně blíží nule. Nevím, co se dá ještě zkazit více," řekl.

Pro červnové volby předsedy FAČR proto bude hledat protikandidáta současného šéfa Pelty. "Já zůstávám u toho, že sám kandidovat nebudu. Předseda by neměl být spojen s klubem. Budu ale hodně aktivně shánět kandidáta," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..