Rubriky:

1. liga

Podle Starky ztratil výkonný výbor důvěru v disciplinární komisi

23. ledna 2013 19:39 - Praha

Podle prezidenta příbramského fotbalového klubu Jaroslava Starky dospěl výkonný výbor FAČR k rozhodnutí nechat vyšetřovat všechny korupční kauzy výhradně policii proto, že ztratil důvěru v současnou disciplinární komisi. Nikoli proto, že by chtěl zametat korupční kauzy pod koberec.

 

Milan Malíček, Právo

"Asi už komisi nevěří tak jako já. Pokud v minulosti rozhodla o tom, že nějaký klub se korupčně provinil, tak měl jít z ligy pryč a ne dostat jen minus devět bodů," řekl Starka ČTK s narážkou na případ Sigmy Olomouc s Bohemians Praha.

Vadí mu zejména to, že disciplinární komise pod vedením Jiřího Goldy váhala s tresty. "Jsou to už tři měsíce, co kauza (údajného uplácení při loňském utkání Jablonec - Plzeň) běží, ale stále nic. Jen se to neustále oddaluje. Tohle by se za Alexandra Károlyiho nestalo," jmenoval Starka bývalého předsedu disciplinárky. Ten byl také podle zákulisních spekulací hlavním kandidátem na nástupce Goldy, jenž dnes rezignoval. V rozhovoru pro Sport.cz a Právo však Károlyi možnost návratu do disciplinární komise kategoricky vyloučil.

Golda při rezignaci prohlásil, že tak činí proto, že výkonný výbor chce celou kauzu zamést pod koberec. To si však Starka nemyslí. "Určitě ne. Jako nejvyšší fotbalový orgán má na takový krok právo," dodal.

Podobně se k tomu staví i ředitel brněnské Zbrojovky Zdeněk Kudela. "Věřím, že vědí, proč to dělají, a že to dělají v zájmu českého fotbalu," řekl Kudela.

Rozhodnutí "v zásadě správné"

Bývalý dlouholetý generální ředitel Slavie a Mladé Boleslavi Jaromír Šeterle rovněž považuje rozhodnutí výkonného výboru za "v zásadě správné". "Mělo přijít o několik měsíců dřív, třeba už v případě kauzy Olomouc - Bohemians Praha. Policie nejenže má lepší prostředky na vyšetření, ale hlavně je k tomu ze zákona určená," řekl ČTK Šeterle.

"Korupce v naší mysli trochu zlidověla, ale je to stejný trestný čin jako krádež nebo loupež. A to nespadá pod disciplinární komisi nebo jakoukoliv komisi sportovního svazu, to by měla vyřešit policie a pak teprve může vynést případný verdikt disciplinárka. Nemělo by docházet k rozporu mezi rozhodnutím disciplinárky a trestně-právním rozhodnutím, mělo by to být v souladu," podotkl Šeterle.

Rozhodnutí výkonného výboru podle něj neznamená, že by korupce byla zametena pod koberec. "Představte si, že by pan Golda vynesl trest proti Plzni, i když důkazy nejsou zdaleka jednoznačné k tomu, aby byla potrestána. Nebo na druhou stranu by potrestal pana Křetínského a Spartu za znevážení jména fotbalu a za dva měsíce se vyšetří něco jiného. Já si myslím, že rozhodnutí výkonného výboru je naprosto legitimní," dodal zkušený funkcionář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..