Liberec dvě minuty před koncem dokonal obrat v Budějovicích

Liberečtí fotbalisté díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase otočili v Českých Budějovicích nepříznivý stav, vyhráli 2:1 a druhým Teplicím se přiblížili na rozdíl dvou bodů. Vítězný gól vsítil v 88. minutě Grigův žolík Zápotočný, který byl v tu chvíli na hřišti jen tři minuty.

Domácí při absenci potrestaných stoperů Horejše a Homoláče vyrukovali ve středu obrany s devatenáctiletým Dobrotkou, ale hosté jeho souhru s novými spoluhráči dlouho nenarušili. Budějovice totiž v úvodu více útočily, než bránili. Kapitán Vozábal perfektními nůžkami mířil nad břevno a Němcovu ránu z levé strany zblokoval jeden z obránců. Několik akrobatických zákroků musel předvést i budějovický brankář Filipko, vyznamenal se především při Šinglárově střele.

Pak přišla velká chvíle Jihočechů: Vozábal našel uličkou Lafatu, jenž obešel vybíhajícího gólmana Čecha a levačkou poslal míč do opuštěné branky. Ve 40. minutě se ideálně po levém křídle uvolnil Kulič a spolu s Lafatou běželi sami na jediného libereckého zadáka Valachoviče. Jenže výsledná Lafatova střela zasáhla přímo gólmana Čecha.

Pohroma pro Jihočechy ve druhém poločase

Výkop do druhé půle přinesl Jihočechům pohromu. Hra se bleskově přesunula před jejich branku, Pospíšil si vtipně narazil míč se Slepičkou a bylo vyrovnáno. Po dalších osmi minutách se liberečtí málem radovali podruhé, ale Slepička dopravil míč do sítě rukou, za což si vysloužil žlutou kartu.

Do slibné šance se dostali také domácí. Z přesného Vozábalova centru ale Plocek mířil vysoko nad břevno. Vzápětí se zablýskalo na protější straně: Pospíšilovu nahrávku tentokrát nezužitkoval Kisel. V oboustranně opatrnějším závěru měl další příležitost Pospíšil, ale z otočky netrefil branku.

Rozhodnutí padlo z kopačky střídajícího Zápotočného, jenž po třech minutách pobytu na hřišti bombou z 35 metrů vymetl pavučinu v budějovické brance. V 90. minutě mohl hlavou vyrovnat Myšák, ale trefil jednoho z obránců. Budějovice tak po pěti letech doma prohrály s Libercem, soupeř svou neporazitelnost natáhl už na devět zápasů.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:2 (1:0)
Branky: 23. Lafata - 46. Pospíšil, 87. Zápotočný. Rozhodčí: Gallo - Tulinger, Pinkas. ŽK: Dobrotka - Slepička, Lukáš. Diváci: 2511.
Sestavy:
Budějovice: Filipko - Pončák, Dobrotka, Dvořák, Leština - Vozábal, Chlebek, Němec (52. Gruber), Plocek (81. Rožboud) - Kulič, Lafata (83. Myšák). Trenér: Žák.
Liberec: Čech - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Janů - Kisel, Polák, Hodúr (79. Ančic), Papoušek (90. Hamouz) - Slepička (84. Zápotočný), Pospíšil. Trenéři: Griga a Lavička.