Zlínský kouč Hapal připravil Opavě první domácí prohru

OPAVA

Domácí tvrz opavských fotbalistů poprvé v letošní sezoně padlo. Stadion Slezského FC dobyl bývalý opavský trenér Pavel Hapal, který už na lavičce Zlína přivedl nový tým k vítězství 2:1. Domácí kouč Vlastimil Palička naopak v prestižním souboji proti svému někdejšímu celku vyšel naprázdno.

Na rozmoklém terénu však bitva trenérských kamarádů příliš pohledných momentů nepřinesla. Snažení obou celků postrádalo přesnost, hra se většinou odbývala jen ve středu hřiště a o režii hry se přitom překvapivě staral aktivnější Zlín, který odvážně napadal v hloubi pole a dělal tím značné potíže domácí rozehrávce.

Paličkův výběr se trápil. Po rohu se ve 23. minutě opřel do balónu z voleje Laciga, ale jeho povedený projektil uvízl ve shluku těl. Mnohem smutnější byl vzápětí už opavský kapitán Jan Baránek, kterému nesedla střela z otočky a ze souboje dvou bratrů tak vítězně vyšel zlínský gólman Vít.

Zlínská efektivita domácí omráčila

Nejhezčí akci poločasu předvedl Zlín na sklonku první půlhodiny. Plynulou kombinací přešel od vlastní branky až do pokutového území Opavy, Malár ve finální fázi uvolnil Baču, jenž přehodil Vaška a Zlín vedl. Domácím se krutě vymstila chyba, kterou těsně před tím udělali ve středu hřiště.

Zlínská efektivita domácí omráčila, ale nezastavila. Před přestávkou přišel tradiční nápor žlutomodrých. Metelku v boji o míč před brankovou čárou předstihl hostující bek, ovšem opavský záložník si spravil náladu o šest minut později - Baránek neudržel Jaškovu dělovku a z dorážky nedal Metelka gólmanovi šanci.

Bezzubý tlak Opavy

Ani nástup do druhé půle Opavě nevyšel. Vidlička načechral přímý kop na hlavu Švacha, který se prosadil proti domácí přesile a hlavou zařídil vítězný gól. Druhý úder už se Slezany zacloumal. Opavští sice posílili ofenzívu, ale jejich kostrbaté úsilí nebylo nebezpečné.

Baránka ve zlínské brance paradoxně asi nejvíce ohrozil jeho spoluhráč Vidlička, který se v 74. minutě připletl do soupeřovy kombinace a málem si dal vlastní gól. Zlínská branka však odolala bezzubému tlaku Opavy, a když Bureš minutu před koncem z přímého kopu těsně minul, na hostující střídačce mohla naplno propuknout tříbodová radost.

Slezský FC Opava - Tescoma Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 38. Metelka - 26. Bača, 48. Švach. Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Racek. ŽK: Metelka - Vrtělka, Bača, Dobeš. Diváci: 3302.
Sestavy:
Opava: Vašek - Jašek (54. M. Hubník), Krajčovič (89. Zeher), Kotůlek, Bureš - Laciga, Sviták, Metelka, Kiša - J. Baránek, Melinho (82. Půda). Trenér: Palička.
Zlín: V. Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Novosad (72. Zapletal), Vrtělka, Janíček - Bača (78. Dobeš), Činčala - Malár (90. Ditrich). Trenér: Hapal.