Jarabinský se nedočkal výhry ani na Slavii

Baník Ostrava pod novým koučem Jozefem Jarabinským nadále tápe. Renomovaný trenér se nedočkal výhry ani na pražském Strahově v souboji se Slavií. Po prohře 0:1 Baník už osmé kolo čeká na vítězství. Rozhodující trefu si připsal Martin Latka, který už v 6. minutě tečoval střelu Karla Pitáka. Baník na Strahově nepředvedl dobrý výkon, přesto mohl v závěru srovnat Žůrkem.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně a snažily se praktikovat ofenzivní způsob hry. V dresu Baníku byl aktivní útočník Matušovič, byl ale příliš osamocený. Slavia získávala převahu a v 6. minutě šla do vedení.

Po rohu Sedláčka přiťukl Adauto míč Pitákovi, který z otočky pohotově vypálil. Střelu tečoval Latka a gólman Raška na střelu nedosáhl. Slavii branka pomohla a pokračovala v ofenzívě. Obrana Ostravy byla pod tlakem, zvýšit mohl kanonýr Slavie posledních kol Stanislav Vlček.

Po kolmici Sedláčka Vlček z úhlu přehodil vybíhajícího Rašku, branku ale minul. Sedláček hýřil aktivitou, po jednom z jeho dalších centrů hlavičkoval mimo Piták.

Žůrek odmítl vyrovnání

Slavia měla navrch i po přestávce. V 59. minutě před nabíhajícím Latkou hasil na poslední chvíli Besta, o pět minut později další centr Sedláčka netrefil ideálně Bejbl.

Srovnat mohl jedenáct minut před koncem střídající Žůrek, jehož střelu ze slibného brejku ale zneškodnil brankář Černý, stejně jako v nastaveném čase. Baník byl ale po většinu zápasu neškodný a po zásluze v Praze prohrál se Slavií 0:1.

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 6. Latka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Adámek. ŽK: Bystroň, Látal, Zavadil. Diváci: 3572.
Slavia Praha: Slavia Praha: Černý - Švec, Holeňák, Bejbl, Rychlík - Piták, Gedeon, Latka, Sedláček - Vlček (80. Fořt), Adauto (77. Kuka). Trenér: Csaplár.
Baník Ostrava: Raška - Látal, Bystroň, Dvorník, Hoffmann - Pospěch, Besta, Zavadil, Kotrys (63. Tomašák), Čížek - Matušovič. Trenér: Jarabinský.