Rubriky:

1. liga

Kopač skončil v Příbrami, přichází Tobiáš

1. prosince 2004 16:41 - PRAHA

Nedělní prohra s Blšany byla posledním vystoupením Františka Kopače v pozici hlavního kouče fotbalistů Marily Příbram. Ve středu jej vystřídal Pavel Tobiáš, který Příbram povede z lavičky už v nedělním zápase proti Českým Budějovicím. Vedení příbramského celku došla trpělivost po neuspokojivých výsledcích Marily v podzimní části letošního ročníku.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Příbram z patnácti odehraných zápasů dokázala zvítězit jen ve třech, horší byly v této statistice jen České Budějovice. Navíc se tým prezentuje mizernou defenzivní hrou. Devětadvacet inkasovaných branek a průměr téměř dvou obdržených gólů na zápas je suverénně nejhorší v soutěži. O sedm branek méně inkasovala Ostrava nebo Brno.

Nedělní zápas bude pro nového kouče pikantní, v minulosti totiž Tobiáš jihočeský tým vedl. Po zápase na Žižkově s Blšany tak Příbram opět změří síly s konkurentem ze spodních pater tabulky.

Tobiáš, který počátkem příštího roku oslaví 50. narozeniny, si s sebou k Litavce přivede osvědčeného asistenta Daniela Drahokoupila. Dalším jeho spolupracovníkem bude příbramský Karel Krejčí, který už asistoval Kopačovi. V Příbrami by měl Tobiáš ve čtvrtek podepsat smlouvu na dva a půl roku.

Tobiášovo odvolání nastartovalo podzimní rošády

Jihočeský kouč patří k nejzkušenějším domácím trenérům. Během tří angažmá v Českých Budějovicích, Slavii a Brně odkoučoval 267 utkání, z nichž 92 zápasů jeho svěřenci vyhráli a ve 101 případech odešli poraženi.

Právě Tobiášovo odvolání v Českých Budějovicích nastartovalo podzimní trenérské rošády, na jeho místo nastoupil Robert Žák. Změny se odehrály už také v Mladé Boleslavi (Dušan Uhrin místo Milana Bokši), Baníku Ostrava (Jozef Jarabinský místo Františka Komňackého) a Pavel Hapal si s Vlastimilem Paličkou prohodili místa na lavičkách Opavy a Zlína.

Trenérem Marily Příbram byl Kopač od loňského listopadu, kdy vystřídal Jozefa Chovance. Tomu předtím dělával asistenta a v podobné funkci působil také ve Viktorii Žižkov, kterou pak od roku 1995 rok vedl jako hlavní kouč. Později působil tři roky jako trenér gólmanů ve Spartě.

fly, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..