Rubriky:

1. liga

To je pád! Peltovi a Křetínskému věří podle průzkumu pouze 16 procent fanoušků

6. února 2013 16:27 - Praha

Fanoušci mají kvůli nedořešené kauze údajné korupce v první lize stále menší důvěru v český fotbal. Podle průzkumu agentury STEM/MARK jednomu z hlavních aktérů aféry majiteli Sparty Danieli Křetínskému věří pouze 16 procent příznivců stejně jako předsedovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi. Předání kauzy policii považují dvě třetiny lidí za alibismus a snahu zamést aféru pod koberec.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V internetovém průzkumu odpovídalo 1. až 4. února 505 mužů ve věku mezi 18 a 59 lety. Podobnou anketu provedla agentura v závěru minulého roku.

Od té doby ještě více poklesla důvěra v Peltu, tehdy mu věřilo 27 procent fanoušků. Do důvěryhodnosti se mohlo promítnout i nedávné rozhodnutí výkonného výboru, který kauzu v jejím průběhu předal policii a zastavil její vyšetřování na fotbalové půdě.

Údajná korupční aféra se točí kolem utkání z loňského března mezi Jabloncem a Plzní, které sudí Tomáš Adámek a Pavel Býma podle svého tvrzení za úplatek od funkcionáře Martina Svobody ovlivnili ve prospěch Viktorie.

Kauzu odstartovala zářijová schůzka Křetínského s Peltou, kterému majitel letenského klubu údajně předal informace o nekalostech v zákulisí. Důkazy ale dosud neobdržela policie ani disciplinární komise, jejíž šéf Jiří Golda v reakci na rozhodnutí výkonného výboru nechat vyšetřování kauzy jen na policii rezignoval. Stalo se tak jen dva týdny předtím, než měl Křetínský disciplinárce předat důkazy. To již nyní nemusí.

Druhé straně aféry - plzeňskému majiteli Tomáši Paclíkovi věří přibližně třetina dotázaných, největší důvěru má policie (69 procent). Jen dvanáct procent lidí si myslí, že aféra bude dotažena do konce. Fotbalu jako celku důvěřuje zhruba každý čtvrtý, častěji mladší a méně vzdělaní lidé.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..