1. liga

Slavia - Vaslui 0:0, nedohráno

Fotbalisté Slavie nedohráli zápas s rumunskou Vasluí. Kvůli krupobití

8. února 2013 17:51 - Belek/Praha

Kvůli nepřízni počasí nedohráli fotbalisté pražské Slavie na soustředění v Turecku utkání s rumunskou Vasluí. Nad areál v Beleku se po přestávce přihnalo krupobití a zápas byl v 54. minutě předčasně ukončen. Už předtím, po půlhodině hry, byl podle oficiálních stránek pražského klubu zápas na několik minut přerušen kvůli silnému dešti.

Vlastimil Vacek, Právo

Slávisty může těšit, že na soustředění v Turecku stále neinkasovali. V prvním duelu porazili polskou Wislu Krakov 2:0 a také v pátek si počínali v defenzívě dobře.

Jediné vážnější zaváhání je potkalo na začátku druhé půle, kdy po souboji Čonky s Antalem nařídil rozhodčí penaltu. Brankář Čontofalský ale Costinovu střelu k levé tyči vyrazil, a po následné skrumáži odkopl míč do bezpečí Jan Vošahlík. V první půli měli několik šancí Pražané, na kluzkém terénu ale skórovat nedokázali.

Volno tentokrát dostali Marcel Gecov a Tomáš Mičola, kterého trápila bolest zad. Podle klubového webu se však nejedná o nic vážného.

Před návratem do Čech ještě slávisté změří síly v úterý s dánským týmem Horsens.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:
Slavia Praha - FC Vaslui 0:0 - ukončeno v 54. minutě kvůli krupobití
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka (46. Hubáček), Juhar (46. Čonka) - Koreš (46. Vošahlík), Petrák, Zmrhal, Šimeček - Kisel (46. Fenin) - Škoda. Trenér: Rada.
Další přípravná fotbalová utkání českých týmů v Turecku:
Baumit Jablonec - Volga Nižnij Novgorod 1:1 (0:1)
Branky: 60. Haudrič - 31. Sapogov.
Jablonec: Fendrich (75. Valeš) - Kubista, Štochl, Eliáš, Jablonský - Skwarczek (75. Kopic), Piták (75. Vaněk), Jurča (75. Novák), Haurdič - Třešňák, Hubník. Trenér: Kotal.
Mladá Boleslav - Dila Gori 2:3 (1:0)
Branky: 19. Šírl, 75. Kúdela - 60. Bechvaia, 68. Nathan, 72. Kvikvelia.
Ml. Boleslav - I. poločas: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Šírl - Jarolím, Opiela - Mareš, Sloboda, Sivrič - Nešpor.
II. poločas: Hankič - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Kysela, Brunclík, Ondřejka - Nešpor (56. Synek). Trenér: Minář.
Zbrojovka Brno - Györ 2:1 (1:0)
Branky: 44. Švancara, 80. Glaser - 85. Seydi.
Brno: Hladký - Hyčka (66. Glaser), Brabec (59. Pernice), Buchta (46. Avdič), Husár - Frejlach (23. Přerovský), Sus (53. Mezlík), Zavadil (66. Šoljič), Traore (46. Kunc) - Markovič (61. Halaška), Švancara (61. Škoda). Trenér: Čuhel.