Olomoučtí fotbalisté ukončili střelecké trápení

Trápení olomouckých střelců je u konce. Sigma v dnešním utkání 16. ligového kola se Slováckem vstřelila po 559 minutách gól, když se trefil Hudec po Kobylíkově rohovém kopu. Olomoučtí fotbalisté si tak po sérii pěti utkání bez vítězství opět připsali tři body za výhru 1:0.

V úvodních minutách byli domácí hráči aktivnější a Kobylík několikrát po levé straně zatáhl míč k brance Slovácka. Centry však byly hodně nepřesné a útočící hráči byli navíc dobře přikrytí.

Po čtvrthodině ovládli střed hřiště hosté a po rychlých kombinacích se dostávali před Vaniakovu branku. Měli také čtyři velmi slibné šance, ale zůstalo jen u nich. V 17. minutě se Pospěch ocitl sám před Vaniakem, který jeho střelu vytáhl na roh. Za pět minut byl Pospěch v podobné situaci znovu, mířil k tyči, ale Vaniak stačil v pádu míč vyrazit a olomoucká obrana nebezpečí zažehnala.

Olomouc držel Vaniak

V 29. minutě pak měl velkou šanci Jarolím, ale Vaniak byl opět vynikající. Šest minut před koncem poločasu zatáhl míč Ivana k brankové čáře a odcentroval na nabíhajícího Pospěcha, který zblízka trefil pouze tyč. Hráči Sigmy vystřelili za celý poločas jen jednou, když to z hranice šestnáctky zkusil Babnič, a za to, že neprohrávali, mohli při odchodu do šaten děkovat vynikajícímu Vaniakovi.

Do druhého poločasu poslal trenér Uličný dva nové hráče a Sigma opět začala lépe. Po Kobylíkově rohovém kopu hlavičkoval Reiter vedle. Domácí zlepšili pohyb a byli agresivnější v osobních soubojích, přesto jejich akce končily v úctyhodné vzdálenosti od Drobiszovy branky. Sigmě se slováckou obranu nepodařilo přečíslit a dlouho si nedokázala vypracovat žádnou nebezpečnou situaci.

Až v 78. minutě se po rohovém kopu konečně trefil hlavou Hudec a jeho gól nejenže ukončil dlouhý olomoucký střelecký půst, ale zároveň také rozhodl zápas. Hosté pak v posledních deseti minutách vsadili vše na útok, na hřiště přišel i Nezmar, který vystřídal zraněného obránce Švejnohu. Domácí se už ale ubránili, i když se hostující hráči po Kučerově zákroku na Petrželu vehementně domáhali penalty.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 78. Hudec. Rozhodčí: Jahoda - Petřík, Pinkas. ŽK: Bouška, Vyskočil, Babnič, Reiter (všichni Olomouc). Diváci: 4146.
Olomouc: Vaniak - Randa, Hudec, Kovář, Kučera - Bouška (46. Vyskočil), Zbožínek (46. Prekop), Špiláček, D. Kobylík (85. Škerle) - Babnič, Reiter. Trenér: Uličný.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha (84. Nezmar), Rajnoch, Němčický, Kadlec - Petržela, Abrahám, Polách, L. Jarolím - Ivana, Pospěch. Trenér: K. Jarolím.