Opava si z Mladé Boleslavi veze bod

Fotbalisté Mladé Boleslavi v loučení s ligovým podzimem nedotáhli do úspěšného konce nadějně rozehraný zápas s Opavou. Vedli sice díky Bednářově trefě, ale dvacet minut před koncem zajistil Opavě cennou remízu Brazilec Batista. Opava po šestibodovém odečtu za korupci padla na úplné ligové dno a v Boleslavi si chtěla před zimní pauzou postavení vylepšit.

Nevyužité tutovky hostí byly záchranou pro domácí celek, který byl lepší do vedoucího gólu. "Jsem zklamaný, ztratili jsme dva body," posteskl si opavský trenér Vlastimil Palička.

Mladoboleslavští byli v úvodu aktivnější. Opavští jen vyčkávali a bránili, několik málo nebezpečných šancí odvrátili, ale po dvaadvaceti minutách Čáp poslal zleva centrovaný míč na hranici malého vápna, opavský Vašek zaváhal a Bednář poslal hlavou domácí do vedení - 1:0. O čtyři minuty později mohli Středočeši přidat druhý gól, ale Sedláček hlavičkoval po trestném kopu Cigánka nad, a když vzápětí tentýž hráč branky po další standardce dosáhl, sudí signalizoval ofsajd.

"Pak jsme se zbytečně zatáhli a soupeř měl několik šancí. Po přestávce jsme navíc ztráceli hodně míčů a byli nervózní," posteskl si Dušan Uhrin ml., trenér Ml. Boleslavi.

Opavské totiž inkasovaný gól nezlomil. Dál důsledně bránili, ale jejich brejky byly stále nebezpečnější. Ve 33. min. Melinho prostrčil míč mezi obránce k rozběhnutému Batistovi, ten však Millera po zemi nepropálil. Melinho pak vytvořil šanci ještě Kišovi, ale i jeho ránu mladoboleslavský gólman vyrazil.

Po obrátce byli domácí pasivní a přenechali veškerou iniciativu hostům. Navrch měli Opavští, kteří se snadno dostávali do šancí. Tu první vytvořil po Burešově centru Batista zpětnou přihrávkou pro Baránka, ten tutovkou pohrdl. Když pak zůstal Batista na hranici velkého vápna osamocený, realizoval akci sám a parádní střelou do levé šibenice Millerovy branky nefalšovaným "angličanem" srovnal. Domácí ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu nechávali opavským útokům hodně prostoru, ale Batista ani Baránek slibné pozice nevyužily.

Mladoboleslavští v zoufalém náporu také neuspěli, protože po Centru Čápa mířil Sedláček těsně mimo a Rojkovu ránu z úhlu Vašek vyrazil. "Nečeká nás pohodová zima," odtušil Uhrin.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 1:1 (1:0)
Branka: 22. Bednář - 69. Batista. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Jílek. ŽK: Sviták, Batista (oba Opava). Diváci: 4520.
Boleslav: Miller - Krátký, Švejdík, Skála, Palát - Jarolím (46. Gába), Cigánek (75. Rojka), Vít, Čáp (82. Čupr) - Bednář, Sedláček. Trenér: Uhrin ml.
Opava: Vašek - Laciga, Krajčovič, Jašek, Bureš - Metelka, Baránek (90. Kulig), Sviták, Kiša - Batista (88. Půda), Melinho. Trenér: Palička.