Rubriky:

1. liga

Arménský fotbalista Malakjan bude hostovat v Českých Budějovicích

12. února 2013 16:32 - České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic získali pátou posilu pro jarní sezónu. Zálohu Dynama vyztužil arménský středopolař Edgar Malakjan, který bude na jihu Čech hostovat do konce tohoto ročníku z Plzně. Jihočeský klub to uvedl v tiskové zprávě, dohodu potvrdilo rovněž vedení Viktorie.

 

www.fcviktoria.cz

Dvaadvacetiletý Malakjan je po Jakubu Horovi druhým hráčem Plzně, který v zimní přestávce odešel na hostování do Českých Budějovic. Jihočeši přivedli v krátké době už druhého Arménce, v minulých dnech se upsal Dynamu reprezentační zadák Hrajr Mchojan.

Malakjan přestoupil do Plzně v červnu 2012. Hned na začátku angažmá ve Štruncových sadech se ale zranil a pak se do sestavy Viktorie prosazoval obtížně. Kvůli poraněnému palci na noze zmeškal herní soustředění na Kypru, a nemohl se tak s Viktorií připravovat v rozhodující fázi zimní přestávky.

"Vzhledem k velké konkurenci v záložní řadě by Edgar nedostával v průběhu jara tolik příležitostí. Po dohodě s ním jsme se rozhodli pro variantu půlročního hostování," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

"Věřím, že Edgar bude pravidelně nastupovat a jeho angažmá v Českých Budějovicích bude přínosem pro všechny strany. O šanci ve Viktorii se bude moct opět poprat na startu letní přípravy," dodal Šádek.

Malakjan je pátou zimní posilou předposledního týmu ligové tabulky. Jihočechům budou vedle něj, krajana Mchojana a Hory pomáhat v jarních bojích o udržení také záložník Jaroslav Černý a obránce Václav Ježdík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..