Rubriky:

1. liga

Fotbalisty Českých Budějovic povede Švantner

20. února 2013 13:23 - České Budějovice

Hlavním koučem fotbalistů Českých Budějovic se stal po odvolaném Miroslavu Soukupovi dosavadní asistent Slovák Pavol Švantner. Pomáhat mu budou jako asistenti Jiří Lerch a kondiční trenér Martin Vozábal. Klub to oznámil na středeční tiskové konferenci před startem jarní části Gambrinus ligy.

 

Petr Hloušek, Právo

"V této chvíli nechvátáme a za každou cenu neinstalujeme nového trenéra. Pověřili jsme vedením mužstva realizační tým, který zůstal po Mírovi Soukupovi. V kratším nebo delším časovém horizontu se pokusíme vyřešit otázku kouče, který by v Českých Budějovicích zakotvil na delší dobu," řekl generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

Švantner si odbude v sobotním úvodním jarním kole v Ostravě ligovou premiéru v roli hlavního trenéra. Šestačtyřicetiletý bývalý brankář odchytal v nejvyšší soutěži 111 utkání, po konci aktivní kariéry se na jihu Čech věnoval gólmanům.

Role u týmu si podělí s Vozábalem a Lerchem. "Vždycky se s Martinem domluvíme, nějakým způsobem máme kompetence rozděleny. Doplňovat nás bude Jiří Lerch," uvedl Švantner.

Vedení Dynama podle Kotrby netěší, že ke změně kouče muselo sáhnout jen čtyři dny před startem jarní sezóny. Soukup se stal prvním trenérem v české lize, který byl odvolán po přípravných zápasech ještě předtím, než odstartovala soutěž.

Výměna trenéra byla nezbytná

"Po prohře 1:6 v Mladé Boleslavi vedení klubu dospělo k tomu, že výměna trenéra je nezbytná, abychom mohli naplnit náš cíl - záchranu. V lize není žádný outsider, boje o záchranu budou těžké," dodal Kotrba.

Sedmačtyřicetiletý Soukup v průběhu tohoto ročníku opustil už druhý klub, po třech kolech se dohodl na ukončení spolupráce ve Slovácku. Na jih Čech přišel před 7. kolem na začátku září po odvolaném Františku Ciprovi v době, kdy tým pětkrát za sebou prohrál.

Dynamo se mu povedlo nastartovat, vinou dvou porážek v závěru podzimu ale mužstvo figuruje na předposledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na čtrnácté Teplice. Jihočechům se příliš nevedlo ani v zimní přípravě, v níž z jedenácti utkání vyhráli jen tři a v generálce na ligový start utrpěli v neděli debakl 1:6 v Mladé Boleslavi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..