Bazaly se dočkaly Baroše, gól ale neviděly. Štajner rozhodl derby, Sparta může jít na druhé místo

Ostrava/Liberec

Zatímco venku sněží a teplota nahrává spíš hokejovému Winter Classic než fotbalu, v Česku se rozjíždí jarní část Gambrinus ligy. V sobotním odpoledni vyzvaly Budějovice Ostravu, diváci na Bazalech se ale gólu nedočkali. K bodům Baníku nepomohl ani navrátilec Milan Baroš, který odehrál závěrečných dvaadvacet minut. Ve večerním derby porazil Liberec doma hosty z Jablonce 1:0, což nabízí možnost Spartě dostat se v neděli před Baumit na druhou příčku.

Milan Baroš (vlevo) ve svém prvním utkání po návratu do Baníku Ostrava při souboji s budějovickým Ivem Táborským.

Barošův návrat přilákal na Bazaly solidní návštěvu, bezmála devět tisíc diváků ale čekalo na gól marně. Šance se vyrojily na obou stranách hřiště, co ale nepochytali gólmani, zhatila střelecká nepřesnost.

Ani jeden z týmů z chvostu tabulky tak nedokázal vydolovat důležité tři body, které mohou mít v konečném účtování cenu zlata. České Budějovice zůstaly na předposlední ligové příčce, ale na třinácté Ostravany ztrácí pouhé dva body.

Štajner sestřelil v derby Jablonec

Liberecký Slovan s Jabloncem na svém stadiónu ještě nikdy neprohrál a po sobotním vítězství 1:0 tato tradice zůstane zachována.

Baumit mohl alespoň dočasně sesadit z čela tabulky vedoucí Plzeň. Síla hostujícího týmu ale byla po odchodech kanonýra Davida Lafaty a Jana Kovaříka velkou neznámou.

Oba týmy neproměnily řadu šancí, v první půli měl nejblíže ke gólu hostující Vaněk, jenž však nastřelil jen břevno. Střeleckou nemohoucnost ukončil až po více než hodině hry veterán Jiří Štajner, jenž hlavou uklidil do brány Frýdkův rohový kop.

Na střely na bránu sice skončil zápas 17:12, ale další góly ani z vyložených šancí už v Liberci nepadly.

Slovan, jenž poprvé nastoupil s posilou do obrany Radoslavem Kováčem, se díky vítězství posunul na sedmou příčku v tabulce.