Rubriky:

1. liga

Sparta v červených číslech. V minulé sezóně utrpěla rekordní ztrátu 237 miliónů korun

25. února 2013 19:29 - Praha
(Aktualizováno: 25. února 2013 19:38)

Fotbalová Sparta v minulé sezóně hospodařila s rekordní ztrátou 237,3 miliónu korun. Časopis Týden to uvedl na svých webových stránkách na základě zprávy z valné hromady klubu. Vlastní kapitál letenského celku je kvůli tomu údajně v propadu 280,1 miliónu korun.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Ztráta téměř 240 miliónů korun je nejvyšší od chvíle, kdy do Sparty v polovině roku 2004 majetkově vstoupila firma J&T v čele s Danielem Křetínským. Pouze v první sezóně po Křetínského příchodu Sparta vykázala zisk 31,8 miliónu korun, od té doby je ve ztrátě.

Celkem už klub podle Týdne prodělal 860 miliónů korun. Letenští ztrátu nebagatelizují, vždy argumentovali tím, že Křetínský ji sám "sanuje" a klub tak fakticky není zadlužený.

Zatímco v předchozí sezóně Pražané vyčíslili ztrátu na bezmála 50 miliónů, loni si výrazně pohoršili. Doplatili na to, že v sezóně 2011/12 vypadli hned na startu Evropské ligy a především výrazně nezpeněžili žádného ze svých hráčů prodejem do zahraničního klubu.

Před dvěma lety si Sparta výrazně pomohla tím, že postoupila do jarní části EL, v níž skončila až v prestižním souboji s Liverpoolem, a především získala téměř 200 miliónů korun za záložníka Juraje Kucku a útočníka Bonyho Wilfrieda, kteří zamířili do FC Janov respektive Arnhemu.

Loni Sparta tak úspěšná ani na jednom poli nebyla, její ekonomika se proto výrazně víc ponořila do červených čísel. Ztráta Sparty z právě probíhající sezóny by tak mohla být nižší, protože letenští se v EL zase dostali do jarní fáze a až v minulém týdnu je vyřadila Chelsea. Vedení klubu navíc stále může živit naději, že zpeněží některou ze svých opor.

Ekonomickou ztrátu loni například vyčíslila i pražská Slavia. Po existenčních problémech v roce 2011 se její výše vyšplhala až na 476 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..