Rubriky:

1. liga

Pelta chce vyřešit kauzu Bohemians vyplacením Kapra a Vejsady

27. února 2013 18:14 - Praha

Předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta má podle internetového deníku Insider plán na vyřešení kauzy tří Bohemians, kterou si předsevzal rychle uzavřít už při svém zvolení v roce 2011. Z prostředků FAČR chce nabídnout mimosoudní vyrovnání druholigovým střížkovským Bohemians Praha v čele s Karlem Kaprem i FC Bohemians Praha majoritního akcionáře Michala Vejsady. Název Bohemians by pak mohli používát pouze vršovičtí "Klokani", za nimiž stojí velká fanouškovská základna či někdejší slavný záložník Antonín Panenka.

 

Petr Horník, Právo

Pelta už dříve zkoušel Vejsadovu "Bohemku" vyloučit z FAČR a Kaprově klubu soudně nařídil přejmenování, ale ani v jednom případě neuspěl, protože oba subjekty argumentovaly rozhodnutím soudu ve svůj prospěch. "Střížkovská Bohemka vede s fotbalovou asociací soudní spor o náhradu škody 51 miliónů korun. Já jí nabízím mimosoudní narovnání. Je tam zatím rozpor v objemech, už jsem to řešil i se členy výkonného výboru FAČR," cituje Insider Peltu.

"My bychom oplátkou požadovali stažení žaloby a souhlas se změnou názvu klubu, aniž by svaz musel použít silové řešení," doplnil předseda FAČR. Kaprovi údajně nabídl 20 miliónů korun, šéf střížkovských Bohemians však takovou sumu podle Insideru odmítá.

Pelta má jasno i v tom, jak by se vyrovnal s Vejsadou, jehož klub je od roku 2005 v konkurzním řízení. "Pokud by to bylo legislativně možné, navrhuji, aby FAČR sama nebo prostřednictvím nějakého subjektu koupila akcie Bohemky pana Vejsady. Dořešila by se konkurzní podstata a potom by se učinila dohoda mezi tou strukturou, která by dočasně vlastnila akcie téhle Bohemky na straně jedné a klubem Bohemians 1905 na straně druhé," uvedl Pelta.

Věří, že navržené řešení by mohly akceptovat všechny strany, které dlouho odmítají jakoukoliv společnou diskusi. "Pokud by došlo k dohodě, všem by se ulevilo. A uvolnily by se i finanční prostředky, které zadržuje Schalke za přestup hráče Morávka," připomněl Pelta fakt, že Schalke stále nevyplatilo zhruba 50 miliónů korun za nákup záložníka Jana Morávka v roce 2009. Německý klub se hájil tím, že neví, komu má částku uhradit.

Vejsada Peltovu nabídku odmítl

Vejsada v rozhovoru s ČTK potvrdil, že s Peltou jednal, ale jeho finanční návrh na vyrovnání rezolutně zavrhl. "Pan Pelta dal mně a panu Kaprovi konkrétní nabídku 20 miliónů korun s tím, že se o ně máme rozdělit. To nepovažuji za nabídku, protože to zavání hochštaplerstvím a zajisté jsme s tím nesouhlasili," řekl Vejsada.

Další dialog o možném prodeji svých akcií však neodmítá. "Nebráním se jednání o jakémkoli řešení, ale musí to být přijatelné pro všechny, aby nebyl v uvozovkách poražený a vítěz," uvedl Vejsada.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..