Hubník po debutu v dresu Jablonce: Za pětatřicet minut jsem mohl dát čtyři góly

Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jablonce představili v nedělním souboji 18. kola Gambrinus ligy s Brnem novou posilu. Útočník Michal Hubník naskočil do hry ve druhém poločase a hned se zapojil do ofenzivních manévrů svého týmu. Byť se střelecky neprosadil, radoval se se spoluhráči z vítězství 2:0.

Útočník Michal Hubník

Jaké máte dojmy z premiéry v jabloneckých barvách?

Nejde ani tak o mě, ale spíš to beru z týmového hlediska. Chtěli jsme vydřít tři body, které jsme potřebovali k udržení třetí pozice v tabulce. Fotbal to byl docela pěkný se spoustou šancí. Sám jsem mohl dát čtyři góly, a to jsem se dostal na hřiště až někdy v pětapadesáté minutě! Mrzí mě, že mi to nevyšlo, ale trefili se jiní kluci, a hlavně si vážím vítězství.

Proč jste nebyl v prvním jarním kole s týmem v Liberci?

Ležel jsem doma v posteli s angínou. Přitom jsem se na zápas těšil. Ale v těch mrazech by bylo kvůli zdraví ošemetné, kdybych třeba seděl jen na tribuně. A tak jsem to oželel.

Jak se vám líbí v Jablonci?

Je tady pěkně, až na tu zimu. Ale s tím jsem počítal.

Z Olomouce jste přišel společně s Brazilcem Rossim. Je to pro vás velká výhoda, že máte parťáka?

Samozřejmě. Známe se přes pět let. A v Jablonci spolu bydlíme na hotelovém pokoji.

Jablonec a Olomouc patří k adeptům na evropské poháry. Kdo může mít větší šance?

Nijak to neposuzuji. Soustředíme se sami na sebe. Myslím, že je tady mužstvo, které by mělo hrát nahoře.

Jak se těšíte na příští kolo a zápas na Spartě?

Se Sigmou jsme na Letné častokrát uspěli. Takže na to mám dobré vzpomínky. Věřím, že i Jablonec je schopen odehrát na Spartě vyrovnaný duel.

Na hřišti se nejspíš v roli soupeře potkáte s Davidem Lafatou, jehož byste měl v Jablonci nahradit...

Tohle porovnání není na místě. David je osobitý útočník s obrovskou střeleckou kvalitou a já jsem Michal Hubník.