Rubriky:

1. liga

Bylo to sporné, řekl o Droppově ruce v Plzni pravidlový expert FAČR

4. března 2013 15:20 - Praha

Podle předsedy pravidlové komise Fotbalové asociace ČR Jiřího Kureše byla situace předcházející penaltě v nedělním utkání 18. ligového kola mezi Plzní a Ostravou sporná a nejednoznačná. Konečné stanovisko zaujme komise rozhodčích až po důkladnějším prostudování inkriminovaného momentu na svém zasedání příští úterý.

 

Petr Eret, ČTK

Na něm by také měla s rozhodčími zápasu řešit, proč došlo k prodlevě předtím, než sudí podle pravidel neuznali dorážku domácího Davida Limberského, který nejprve z nařízeného pokutového kopu trefil břevno.

V 75. minutě vystřelil Limberský zpoza vápna a trefil hostujícího Lukáše Droppu. Sudí Karel Hrubeš odpískal hru rukou a nařídil pokutový kop. Televizní záběr přitom nebyl zcela průkazný.

"S (předsedkyní komise rozhodčích) Dášou Damkovou jsme se domluvili, že dokud o sporných momentech nerozhodne komise, nebudeme se k nim vyjadřovat. Bylo to sporné, z těch záběrů to nebylo jednoznačné," řekl ČTK Kureš.

"Spíš to vypadalo, že se to asi pískat nemělo, ale nerad bych dopředu říkal nějaký názor. Rozhoduje o tom celá komise, pokusíme se sehnat víc materiálů, víc záběrů, než bylo v televizi. Všechno to pořádně prostudujeme, rozebereme a pak můžeme vydat nějaké stanovisko," doplnil Kureš.

Limberský se dopustil nedovoleného dvojího hraní

Obecně platí, že pokud je ruka od těla, tak se píská, v opačném případě ne. "Záleží také, jestli s tou rukou hýbal směrem k míči, nebo ne. Také uvidíme, co řekne rozhodčí. On to mohl vidět z toho svého pohledu lépe a jinak," podotkl pravidlový expert.

S rozhodčími zápasu bude komise také rozebírat následný pokutový kop. Limberský dorazil míč do sítě poté, co z penalty dloubákem trefil břevno, a dopustil se tak nedovoleného dvojího hraní. Sudí branku správně neuznali až po poradě.

"Ta prodleva každopádně nevypadala dobře," uvedl Kureš. "Ale nevíme, kvůli čemu byla. Mohli se radit o čemkoliv jiném, o jiném porušení pravidel. Uvidíme, až je vyslechne komise rozhodčích a co bude ve zprávě delegáta," dodal Kureše.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..