Baroš zářil a hattrickem zničil Hradec, Olomouc porazila Jihlavu a Štajner dál čeká na stovku

Třemi sobotními zápasy pokračovalo 19. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Ostravský Baník se proti Hradci Králové díky hattricku Baroše dočkal první jarní výhry (3:0), Liberec porazil sestupem ohrožené České Budějovice 3:1. Ambiciózní Olomouc porazila Jihlavu 3:0 a vyšvihla se na třetí příčku tabulky.

Jsem králem Bazalů! Radost Milana Baroše...

Ostravští se v minulém kole nadopovali remízou v Plzni a teď si proti stejně ohroženému Hradci Králové připsali první jarní výhru. Hrdinou byl staronový idol Bazalů Milan Baroš. Ještě do přestávky nasázel své první góly po návratu z Turecka - úvodní již ve 4. minutě po sklepnutí Soukupa a druhý po pasu od Kukece. A osm minut po přestávce završil hattrick! Když byl Baroš v 77. minutě střídán, tleskali mu fanoušci vstoje.

Východočeši v samostatné lize v Ostravě nikdy nezvítězili a na jaře ještě neskórovali. Hradec navíc vyhrál jediný z posledních osmi zápasů, naopak Baník pod trenérem Pulpitem ze sedmi utkání jen jednou prohrál.

Liberec stoupá tabulkou vzhůru a doufal, že kanonýr Štajner si nechal jubilejní 100. ligový gól právě na domácí duel s Českými Budějovicemi, které jsou dál na sestupové příčce. Slovan s Jihočechy osmkrát za sebou neprohrál a v posledních třech zápasech neinkasoval při skóre 10:0...

To podstatné se domácím splnilo - vyhráli 3:1. Štajner stý gól nedal, ale na jeden přihrál Kušnírovi, který vyrovnával na 1:1. Jihočeši dlouho drželi naději aspoň na bod, ale v 78. minutě rozhodl Ukrajinec Rybalka a tři body v závěru pojistil obránce Fleišman.

Olomouc byla velkým favoritem domácího duelu s Jihlavou. Nováček však už v sezóně zaskočil nejednoho soupeře. Naposledy Spartu, kterou v úterý v Poháru České pošty dohnal až k penaltovému rozstřelu.

Na Hané však Jihlavu potopil Karlík, který se již ve 35. minutě nechal vyloučit. Domácí jeho fauly potrestali, po přestávce během šesti minut nasázeli tři góly a rozhodli. Hrdinou byl Doležal, který na dva góly přihrál a třetí dal sám. Sigma se tak posunula na třetí příčku tabulky.