Plzeň se trhla o tři body, Sparta v dramatu zachránila aspoň plichtu s Jabloncem

Třemi nedělními zápasy skončilo 19. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Sestupem ohrožené Teplice si přitížily potupnou domácí porážkou 0:4 se Slováckem. Vedoucí Plzeň vyhrála v Mladé Boleslavi 2:0 a druhá Sparta večer ve šlágru víkendu jen remizovala s Jabloncem 2:2. Tím pádem Viktoria odskočila Letenskýmv čele tabulky znovu o tři body. Jablonec přitom vedl 2:0 a mohl jít na druhé místo sám...

Tomáš Zápotočný ze Sparty (vpředu) a jablonecký Ondřej Vaněk.

Situace Severočechů je čím dál složitější. Tentokrát přitom dorazil na Stínadla soupeř, který jim měl vyhovovat. Teplice doma se Slováckem až do neděle nikdy neprohrály, hosté na jaře ještě neskórovali a navíc vyhráli jediný z posledních osmi zápasů.

Všechno ale bylo jinak. Již první poločas skončil pro domácí pohromou. První gól dostali od svého bývalého útočníka Doška, druhý přidal záložník Valenta. Když pak stoper Trousil po hrubce brankáře Grigara zvýšil po přestávce již na 3:0, bylo jasné, že Teplice se nevzpamatují a zůstanou pouhý bod od poslední příčky. A to ještě odrodilec Došek ztrestal zoufalé Severočechy čtvrtým gólem...

Tři dny po pohárové porážce s Fenerbahce hájila Plzeň první příčku v Mladé Boleslavi. Viktoria je obávaným hostem, v této sezóně prohrála na hřištích soupeřů pouze v Příbrami. V lize se teď oběma soupeřům daří, Boleslav do neděle sedmkrát za sebou neprohrála, Plzeň osmkrát.

Lídr tabulky dokázal, že je dostatečně zkušený na to, aby si poradil i v utkání následujícím po poháru. V nastaveném čase první půle se trefil Kolář, což Plzni na tři body stačilo. Výborně zachytal brankář Kozáčik, ve druhé půli hosté přežili krátké oslabení po vyloučení Filla. Síly se brzy vyrovnaly po červené kartě pro Mageru a Horváth pak z penalty pečetil zisk tří bodů.

Tématem šlágru kola mezi Spartou a Jabloncem byl start kanonýra Davida Lafaty proti týmu, z něhož v zimě na Letnou přišel. Útočník měl hned v úvodu dvě slibné šance, ale nevyužil je. Tlak Sparty rychle ochabl a minutu před přestávkou ji gólovou bombou zmrazil Čížek, který tak po 528 minutách ukončil neprůstřelnost brankáře Vaclíka.

Bývalý hráč Sparty však ještě neměl dost a po přestávce Čížek přesnou hlavičkou zvýšil už na 2:0 pro hosty. S Letenskými takový vývoj zacloumal, Lafata navíc zahodil další tutovku... Vyrovnání však přece jen přišlo. Kontaktní gól vstřelil střídající Přikryl a minutu před koncem skóroval Zápotočný. Při obou gólech chyboval jablonecký brankář Valeš.