Rubriky:

1. liga

Minář míní, že na Boleslav jsou kvůli "hysterii" novinářů rozhodčí přísnější

13. března 2013 16:45 - Mladá Boleslav

Podle trenéra a sportovního ředitele Mladé Boleslavi Ladislava Mináře některá média mohou za to, že pátý celek první fotbalové ligy je vnímán negativně a rozhodčí jsou na jeho hráče přísnější. Minář odmítá, že by jeho svěřenci záměrně praktikovali surovou a nesportovní hru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Středočeši v 19 ligových kolech dostali 59 žlutých a čtyři červené karty, což je nejvíce ze všech. "Pod vlivem médií jsou na nás sudí přísnější. Tím sbíráme karty za prohřešky, za které jiná mužstva karetně trestána nejsou, a nadále navyšující se celkový součet karet slouží novinářům k udržování protiboleslavské hysterie. Drží nás v začarovaném kruhu," citoval Mináře oficiální klubový web.

Tento trend prý odstartovalo loni v listopadu utkání se Spartou Praha, v němž Martin Nešpor zlomil ve vzdušném souboji čelní kost Václavu Kadlecovi. "Tam byl nejspíše počátek atmosféry, kdy začala některá média opakovaně vyvolávat neopodstatněné varování před údajnou boleslavskou tvrdostí a zimní přestávka nic nezměnila na snaze, aby náš tým fotbalová veřejnost vnímala co možná nejnegativněji," uvedl Minář.

Velká část karet podle něj nebyla udělena za tvrdé zákroky. "Osmadvacet žlutých a všechny čtyři červené karty jsme inkasovali za diskuse s rozhodčími, držení protihráče za dres a jiné bránění rukou ve hře, zdržování hry, hraní míče rukou a podobné prohřešky proti pravidlům, zdaleka však vzdáleným brutálnímu faulování, jak se nám snaží někteří přisuzovat," prohlásil kouč.

Zákeřnost? Ani náhodou...

Herní projev svého mužstva považuje za důrazný a agresivní, ale ne zákeřný. "V žádném případě nevedu hráče k surové hře, ale samozřejmě od nich vyžaduji agresivitu a důraz v duchu fair play," uvedl Minář, jenž vede Mladou Boleslav od září minulého roku po rezignaci Miroslava Koubka.

Zklamaný byl z výroků rozhodčích v nedělním ligovém duelu s Plzní (0:2). "Finančně jsem potrestal Dosoudila za nemístné řečnění, ale nikoliv Mageru, u něhož jsem přesvědčený, že mu rozhodčí minimálně jednu ze dvou žlutých karet neměl udělit. A dokonce ani tu jednu ne," uvedl Minář.

Výhrady měl i k předchozímu zápasu se Slavií (1:1). "Celý týden po utkání se v médiích probírá skluz Dosoudila ze souboje s Feninem, ale nikdo se ani řádkem nezmínil, že z boleslavských hráčů dva nedohráli pro zranění. Šírl se zlomeným žebrem a Kysela s pohmožděnými vazy v kotníku. A Jarolím nemohl několik dnů pořádně trénovat, neboť mu lékař bezprostředně po utkání sešíval šesti stehy roztržený kotník," uvedl Minář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..