Plzeň rozstřílela oslabenou Duklu. Spartě znovu patří druhé místo, Teplice už nejsou poslední

Fotbalisté Viktorie Plzeň v nedělním 20. kole Gambrinus ligy uhájili vedoucí pozici a v tabulce mají tříbodový náskok na druhou Spartu. Západočeši si doma poradili s Duklou Praha - hosté hráli už od pětadvacáté vteřiny bez vyloučeného Vorla, nedali penaltu a nakonec utrpěli debakl 0:4. Sparta otočila duel v Hradci Králové (2:1) a díky dvěma trefám záložníka Ladislava Krejčího znovu přeskočila Olomouc. Teplice po bezbrankové remíze v Jablonci opustily chvost tabulky, kam odsunuly České Budějovice.

Sparťané Ladislav Krejčí (vlevo) a Matěj Hybš oslavují vyrovnávací gól v Hradci Králové.

Fotbalisté Plzně získali krátce po úvodním výkopu velkou výhodu, rozběhlého Tecla zastavil těsně před šestnáctkou stoper Dukly Vorel a rozhodčí Drábek mu v pětadvacáté vteřině nečekaně udělil červenou kartu. Hosté dohrávali v deseti a brzy také inkasovali - v 15. minutě poprvé rozvlnil síť útočník Plzně Marek Bakoš.

Dukla mohla ve 33. minutě vyrovnat. Po Bergerově přímém kopu zahrál v pokutovém území rukou Tecl a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten však neproměnil hostující Pospěch, jenž nechal vyniknout plzeňského gólmana Kozáčika. Na další góly si diváci ve Štruncových sadech museli počkat až do druhého poločasu. A dávali je pouze domácí - po hodině hry zvýšil náskok hlavou Čišovský, v závěru se ještě trefili Kovařík a střídající útočník Adamov.

Krejčí dvěma góly otočil duel Sparty v Hradci

Votroci na jaře dál marně čekají na tříbodový zisk, přitom utkání proti favorizované Spartě začali velice dobře a už ve 3. minutě se radovali z vedoucího gólu. Míč si ve vápně našel útočník Vojtěch Štěpán a dobře mířenou střelou nedal sparťanskému brankáři Vaclíkovi žádnou šanci.

Letenští se na hřišti svého neoblíbeného soupeře nemohli dlouho prosadit, nastartovala je až vyrovnávací trefa Ladislava Krejčího, který krátce před poločasem využil zaváhání domácího Holeše a srovnal na 1:1. Sparta se nakonec dočkala třetí výhry ve čtvrtém jarním utkání a hlavní prsty v tom měl znovu mladík Krejčí, když střelou ze strany na bližší tyč zaskočil brankáře Lindra. Sparťané se tak opět vrátili na druhé místo tabulky, naopak Votroci klesli na předposlední příčku.

Teplice už nejsou poslední

Jablonec potvrdil, že na domácím trávníku se mu proti Teplicím dlouhodobě nedaří. V zápase s minimem šancí na obou stranách se žádný hráč neprosadil, nejblíže gólu byl v první půli hostující Ljevakovič, ale trefil pouze tyč. V posledních pěti zápasech dal Baumit svému severočeskému protivníkovi jediný gól a ani tentokrát na Střelnici nevyhrál.

Svěřencům trenéra Zdeňka Ščasného stačil bodový zisk k odpoutání z posledního místa tabulky, které po víkendu patří Dynamu České Budějovice. Teplice tak mohly slavit první bodový zisk zvenku po předešlých osmi prohrách za sebou.