Krejčí vyhrál v loterii, takže Spartu spasil a Bílka před Dány navnadil

Hradec Králové

Nezdá se to, ale v lize se trefil téměř po roce. Tím spíše, že sparťan Ladislav Krejčí za trefu v Lyonu kandidoval na gól roku, nedávno si zase v Turecku připsal první branku v dresu fotbalové reprezentace. Jenže v Gambrinus lize se naposledy zapsal, když loni začátkem dubna přispěl dvěma góly k výhře 3:1 v Liberci. Až teď v neděli se zase dvakrát trefil v Hradci, vývoj skóre otočil a po výhře 2:1 Spartu spasil. A reprezentačního kouče Bílka před bitvami s Dánskem a Arménií pochopitelně navnadil.

Sparťané Ladislav Krejčí (vlevo) a Matěj Hybš oslavují vyrovnávací gól v Hradci Králové.

Příštím zápasem s Plzní začne Spartě série těžkých zápasů. Kdyby ještě před ní nechala body v Hradci, byl by to pro vás v boji o titul velký průšvih, že?

Byl by to problém, ale nikdo z nás si nepřipouštěl, že bychom v Hradci nevyhráli. Všichni jsme věřili, že skóre otočíme. A jsem pyšný, že jsme to dokázali. Již v minulém kole doma proti Jablonci jsme si dokázali, že umíme ztrátu dohánět a zápasy otáčet.

To je sice pěkné, ale není už mdlých prvních poločasů v podání Sparty trochu moc?

Je pravda, že jsme chtěli na soupeře od první minuty vletět. Místo toho jsme hned na začátku inkasovali a zase museli dotahovat. A to nás stojí spoustu sil.

Pamatujete si ještě svůj poslední ligový gól?

Asi loni v Liberci... (úsměv) Nebylo moc příjemné poslouchat, že jako útočný hráč čekám jedenáct měsíců na gól. Ale jsem rád hlavně za tým, že jsme zápas zvládli a vyhráli.

Také proto, že váš hradecký spoluhráč z jedenadvacítky Holeš chyboval a na první gól vám ukázkově namazal.

Holda mě zná dobře, takže nejspíš čekal, že budu střílet levačkou. Jenže já si balón přehodil na slabší pravačku – a pak už byla loterie, jestli se trefím.

Při druhém gólu si zase gólman Lindr nepokryl přední tyč.

Dostal jsem krásnou kolmici od Marka Matějovského, zavřel oči a práskl do balónu. Na brankáře jsem se ani nedíval.