Liberec uštědřil Olomouci první jarní porážku, Dukla nasázela Budějovicím čtyři góly

První jarní porážku utrpěli v 21. kole Gambrinus ligy fotbalisté Olomouce, kteří prohráli na libereckém tráníku 0:1. Jediný gól vstřelil v závěru zápasu Delarge. Mladá Boleslav v druhém pátčním utkání porazila na vlastním stadiónu Slovácko 2:0. Vysoké vítězství 4:0 si připsali fotbalisté Dukly v utkání proti posledním Českým Budějovicím.

Dzon Delarge z Liberce se raduje z gólu, který vstřelil Olomouci.

Třetí Olomouc, která šlape na paty lídrovi z Plzně a pražské Spartě, přicestovala na mistrovský liberecký trávník. Sigma na jaře ještě neztratila ani bod, Liberec však dokázal přestát všechny ofenzivní ataky Hanáků. Doležal nastřelil ve výborné příležitosti brankáře Kováře, který zasáhl i proti povedené střele Pospíšila. Ve velké příležitosti se objevil v 68. minutě Delarge, který šel sám na Zlámala. Jeho střela ale skončila mimo.

S postupujícím časem se domácí dostávali do většího množství šancí. V 85. minutě byl ve velké příležitosti Šural, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče. Jeho zaváhání však o minutu později napravil Delarge, kterého do brejku vyslal Štajner. Útočník černé pleti obešel kličkou Zlámala a zasunul míč do prázdné brány. Olomouc tak ztrácí na Spartu dva body a na vedoucí Plzeň o další tři body víc.

Slovácko přijelo do Mladé Boleslavi, proti které vybojovalo v posledních dvou duelech dvě výhry. V úvodním zápase 21. kola si však tři body za vítězství vybojovali Středočeši. Ve 20. minutě vypadl brankáři Melichárkovi centr Jarolíma. K míči se probil Johana, kterého zfauloval Došek. Následný pokutový kop se štěstím proměnil Mareš. Druhý gól vstřelili domácí na konci úvodní půle. Kysela našel centrem hlavu nabíhajícího Ščuka, který přesnou střelou k tyči navýšil vedení.

Budějovice se trápily i s Duklou

S mizernou bilancí šesti zápasů, v nichž čekají na výhru, přijeli hráči posledních Českých Budějovic do Prahy, kde se střetnuli s Duklou. A po konečném hvizdu měli Jihočeši ještě horší náladu. Na Julisce totiž inkasovali čtyři góly. Už ve 13. minutě sklepl Vrzalův centr Pospěch pro Borka, který povedenou ranou otevřel skóre zápasu. Krátce před koncem úvodní části navýšil náskok domácích sám Pospěch, který uspěl po střele k pravé tyči.

Další dva góly vstřelili Pražané v rozmezí 72. a 74. minuty. Nejdříve zasunul míč do brány z bezprostřední blízkosti Božič a po dalším centru, tentokrát Romery, uspěl Borek střelou mezi Daňkovy nohy. Dukla potvrdila, že se jí na domácím stadiónu daří - podlehla zde pouze lídrovi z Plzně.