Ml.Boleslav - Slovácko 2:0Mladé Boleslavi vynesl povedený první poločas výhru nad Slováckem

20. Mareš (penalta) 1 : 0
44. Ščuk 2 : 0

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 21. kole první ligy doma porazili Slovácko 2:0 a ukončili tak sérii tří zápasů bez výhry. Za třemi body vykročili zásluhou Mareše, který ve 20. minutě proměnil pokutový kop a po 224 minutách ukončil boleslavské čekání na gól. Výhru potvrdil v závěru prvního poločasu Ščuk.

David Jarolím v dresu Mladé Boleslavi.

Středočeši si tak upevnili páté místo v tabulce. Slovácko počtvrté z pěti jarních zápasů vyšlo střelecky naprázdno a zůstalo deváté. Příští týden oba celky čeká vzájemný souboj ve čtvrtfinále Poháru České pošty.

V první půli předvedla Boleslav kvalitní fotbal plný křídelních akcí, centrů ze standardních situací i slibných šancí. Autorem přihrávek byl zejména aktivní Jarolím a jen obránce Dosoudil se po centrech z trestných kopů dostal čtyřikrát k hlavičkovému zakončení.

I do vedení se domácí dostali po Jarolímově standardní situaci. Johanu při snaze o střelu stáhl na zem Došek a Mareš následně přesnou střelou k tyči proměnil penaltu, byť se štěstím. Oslavil tak svůj 150. ligový start.

Ščuk navýšil přesnou střelou k tyči

Slovácko pak vyrovnalo hru, jenže jakmile otevřelo obranu, hnala se Boleslav kupředu vstříc dalším velkým šancím. Sloboda ani Ščuk je neproměnili, jedinou vážnější možnost hostů zahodil Kerbr. Na konci první půle vyšla domácím akce po pravé straně, Kysela odcentroval a Ščuk trkl hlavou míč přesně k tyči.

Po přestávce tempo výrazně opadlo. Boleslav měla dál územní převahu a sbírala roh za rohem, ale výrazné možnosti už nepřicházely. Stále častěji dostával naopak možnost k zahřátí domácí brankář Miller, pro něhož byla složitá především povedená rána střídajícího Kováře, jenž mířil přesně pod břevno.

V závěrečné čtvrthodině už Boleslav nechodila do útoku v dostatečném počtu hráčů, takže neudržela vepředu míč a dostala se pod tlak, což Slovácko ještě podpořilo vysunutím vysokého stopera Trousila na hrot. Boleslav však náskok bezpečně uhlídala a v koncovce tak mohl kouč Minář poslat na hřiště útočníka Chramostu, který od července marodil s kolenem.

21. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 20. Mareš z pen., 44. Ščuk. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Vysloužil. ŽK: Dosoudil - Hofmann. Diváci: 2177.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (84. Sivrič), Sloboda (76. Kúdela), Štohanzl - Nešpor (89. Chramosta). Trenér: Minář.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (63. Kovář), Valenta, Hofmann, Volešák - Kerbr (63. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.