Dukla - Budějovice 4:0Dukla doma deklasovala poslední České Budějovice

13. Borek 1 : 0
43. Pospěch 2 : 0
72. Božič 3 : 0
74. Borek 4 : 0

Fotbalisté Dukly v předehrávce 21. kole první ligy deklasovali poslední České Budějovice 4:0. Pražský tým doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasovaného gólu a pojistil si šesté místo v tabulce. Jihočeši naopak prodloužili své čekání na vítězství na sedm zápasů. V prvním poločase na Julisce skórovali Tomáš Borek a Zbyněk Pospěch, po pauze navýšili vedení Chorvat Tomislav Božič a opět Borek.

Pavel Novák z Českých Budějovic (vlevo) odkopává míč Néstorovi Albiachovi z Dukly.

Pražané se prosadili hned z první šance zápasu. Pospěch přistrčil míč Borkovi, který před šestnáctkou napřáhl a povedenou křížnou střelou k tyči překonal Daňka.

O deset minut později na druhé straně postupoval zleva sám na domácí branku Řezníček, ale v nadějné pozici trefil slabou ranou jen rukavice připraveného gólmana Rady.

Po pasáži bez větších šancí si Dukla v závěru poločasu pojistila vedení druhým gólem. Nejlepší střelec Pospěch se ve 43. minutě otočil v pokutovém území a tvrdou střelou si připsal první zásah na jaře a celkově šestý v sezoně.

Ani v úvodu druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Dukla častěji držela míč, ale do velkých příležitostí se dlouho nedostávala. O střelu z dálky se pokusil Štetina, ale Daněk s jeho slabým pokusem doprostřed brány neměl problém.

Po závaru v pokutovém území Českých Budějovic se dostal k míči Hašek a v pádu vypálil těsně vedle. V 67. minutě byl ještě blíž třetí brance domácí Pospěch, jenž po spolupráci s Borkem postupoval sám na Daňka. Zkušený útočník však ve stoprocentní šanci selhal a z blízka trefil jen boční síť.

Dukla si spravila chuť o chvíli později, když mezi 72. a 74. minutou dorazila Jihočechy dvěma slepenými góly. Nejprve se po akci Kaloudy a Vrzala zblízka prosadil Božič svou premiérovou ligovou trefou a krátce po něm nachytal Daňka slabou střelou mezi nohama Borek, jenž skóroval podruhé v utkání.

Dejvickému celku se tak povedlo ideálně odčinit debakl 0:4 z minulého kola v Plzni.

21. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)
Branky: 13. a 74. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Gallo. ŽK: Hašek - Mchojan, Rýdel, Černý, Machovec, Ježdík. Diváci: 1920.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Gedeon, Borek, Kalouda - Néstor (65. Přeučil), Pospěch (89. Malý), Hašek (78. Engelmann). Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Mchojan, Lengyel (79. Ježdík), Machovec - Černý, Sandro (73. Klesa), Rýdel, Javorek (63. Táborský), Hora - Řezníček. Trenér: Švantner.