Příbram - Jablonec 3:3Příbram nepoložily tři góly a vyválčila remízu

45. Novák 1 : 3
71. Wágner 2 : 3
83. Střihavka 3 : 3

Příbram

Fotbalisté Příbrami předvedli v zápase s Jabloncem famózní obrat. V poločase prohrávali 1:3, ale přesto dokázali dvěma góly v závěru vydolovat bod, který měl vzhledem k průběhu cenu zlata. Trenér František Straka tak i ve druhém zápase na lavičce Příbrami bodoval.

Příbramský útočník David Střihavka (vlevo) a jablonecký Luboš Loučka

Příbram namlsaná vítězstvím na hřišti Slovácka začala dobře i proti Jablonci a stejně jako před dvěma týdny se trefil stoper Hájovský. Tentokrát otevřel skóre ve 14. minutě hlavou po rohu, když ho hráči Jablonce nechali zcela volného na zadní tyči.

Netrvalo však dlouho a hosté po akci Kopice s Novákem vyrovnali. Levý obránce Jablonce překonal Hrušku chytajícího stý zápas v lize efektně patičkou. Domácí mohli jít znovu do vedení, kdyby Valenta proměnil svůj sólový nájezd. Takhle jen sledovali, jak efektivní je soupeř. Po chybě Krbečka zvýšil na 2:1 pro Jablonec Loučka a v samém závěru poločasu přidali hosté třetí gól. Sudí Příhoda nařídil přísný trestný kop a Novák levačkou trefil krásně přes zeď. Hruška ani nestačil zareagovat.

Trenér Straka, který vedl mužstvo Příbrami ve druhém zápase, zareagoval na nepříznivý vývoj dvojím střídáním hned v poločase. A v 65. minutě dokonce vyčerpal třetí střídání. Změny však přinesly ovoce. Po několika dobrých šancích domácích se po centru z pravé strany dostal odražený míč k Wágnerovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

V 80. minutě trefil kuvajtský záložník Azíz z přímého kopu tyč, ale o tři minuty později už se skóre měnilo. Ve skrumáži se nejlíp zorientoval Střihavka a i když jablonecký gólman Valeš míč chytil, podle asistenta až za čarou. Valeš okamžitě běžel protestovat, ale branka byla uznána.

21. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Baumit Jablonec 3:3 (1:3)
Branky: 14. Hájovský, 71. Wágner, 83. Střihavka - 17. a 45. Novák, 23. Loučka. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hrabovský. ŽK: Beneš, Novák, Valeš, Loučka (všichni Jablonec).
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Valenta (65. Wágner), Krbeček (46. T. Pilík), Tarczal, Mašán, Koukal (46. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Straka.
Jablonec: Valeš - Kysela, Beneš, Novák, Zoubele - Loučka, Rossi - Kopic (80. Vaněk), Piták, Jablonský (88. Pázler) - Třešňák. Trenér: Kotal.