Ostrava - Liberec 0:1Ostrava doma podlehla Liberci a přišla o zraněného Baroše

Fotbalisté mistrovského Liberce zvítězili ve 22. kole Gambrinus ligy v Ostravě 1:0 gólem Dzona Delargea. Baník vedle bodů přišel i o útočníka Milana Baroše, který už v 18. minutě odkulhal z hřiště s poraněnou nohou. Slovan se v neúplné tabulce posunul na páté místo, Ostrava zůstává dvanáctá, ale má zápas k dobru.

Zleva Antonín Faniš z Baníku a Jiří Fleišman a Isaac Sackey z Liberce.

Trávník měl navzdory vrtochům počasí i pátečnímu sněžení obstojnou kvalitu. S fotbalem už to bylo horší a nic převratného se na Bazalech nedělo. A to i přesto, že Liberec se už v šesté minutě šťastným způsobem dostal do vedení. Pavelka ve snaze najít centrem z levé strany spoluhráče ve vápně trefil zřejmě do boku Delarge, od něhož se míč došoural do sítě. Ofenzivní hráč z Konga se trefil ve třetím soutěžním duelu za sebou.

Baník nemohl najít cestu do hostující obrany. A s odchodem Baroše, který v 18. minutě odkulhal do šatny, to bylo ještě složitější. Krátce nato mohl přijít druhý gól Severočechů, jenže Kováč po trestném kopu Fleišmana hlavičkoval z malého vápna nad bránu.

Liberec měl v mezihře větší fotbalovou kvalitu a až na několik ran z větší vzdálenosti soupeře k ničemu nepustil. Kováře tak asi nejvíce vylekal Droppův dalekonosný pokus, po němž ho musely pálit ruce.

Šural pojistku nepřidal

Hosté i po přestávce vcelku kontrolovali vývoj zápasu. S ubývajícím časem jim domácí stále více otvírali cestu před Bártu, jenže několik slibně vyhlížejících brejků Slovan nedotáhl. Jistotu mu mohl dát v 66. minutě po rychlém protiútoku Šural, ale domácí gólman jeho pokus nohou vyrazil nad břevno.

Liberec mohl mít vystaráno dávno před koncem utkání, jenže zahazoval jedno přečíslení za druhým. Ostravané se však vůbec k ničemu nedostali, podruhé za sebou nevstřelili gól a v pátém domácím duelu pod trenérem Martinem Pulpitem poprvé prohráli.

Fotbalová Gambrinus liga, 22. kolo:
FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 6. Delarge. Rozhodčí: Adam - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hable, Droppa - Fleišman, Rabušic, Sackey. Diváci: 6570.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach (69. Stožický) - Fantiš, Hable (60. Milosavljev), Droppa, Kukec - Baroš (18. Kraut), Staško. Trenér: Pulpit.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Pavelka, Sackey (62. Šural) - Rybalka, Štajner (89. Coufal), Delarge - Rabušic (77. Frýdek). Trenér: Šilhavý.