Mám hrůzu z výsledku vyšetření poraněného svalu Milana Baroše, svěřil se trenér Pulpit

Ostrava

Bazaly se lekly ve 14. minutě. Milan Baroš začal kulhat a signalizoval, že musí střídat. V 18. minutě hřiště opustil. Fotbalisté Baníku s Libercem prohráli 0:1 a trenér Martin Pulpit byl plný obav, co bude dál.

Milan Baroš se zdraví s trenérem Pulpitem.

Už víte, co je s Barošem?

Přiznám se, že se bojím lékařů zeptat. (Tisková mluvčí Eva Šimčíková oznámila, že Baroš má poraněný lýtkový sval na pravé noze a jak je to vážné, ukáže vyšetření magnetickou rezonancí). Nejde jen o Milana, ale i o Petra Macha. Oba utkání nedohráli a Droppa dostal čtvrtou žlutou kartu. Při našem úzkém kádru nás čekají nesmírně složité dny a týdny. Teď se modleme, abychom do týdne, do čtrnácti dnů dali dohromady Soukupa. Mohl by přinést větší kvalitu do útočné fáze.

Jak moc zasáhl mužstvo Barošův předčasný odchod?

Když vám odejde hráč, který vstřelil Hradci tři góly a už se dostal do dobré sportovní formy, je to zlé. Nemůžeme chtít po mladém Staškovi, aby táhl Baník za záchranou. A Kraut? Mluvíme s ním, ale jeho výkon znovu nebyl odpovídající prvoligové úrovni.

Čím si vysvětlujete, že Baník hrál proti Liberci tak špatně?

Na výkonu mužstva se projevilo tréninkové manko. Posledních čtrnáct dnů kvůli špatnému počasí jsme museli v tréninkovém procesu až příliš improvizovat. Proto jsem měl z utkání obrovský strach a ukázalo se, že oprávněný. Soupeř byl na míči daleko jistější, byl techničtější, byl chytřejší, byl kreativnější. V některých fázích utkání jsme byli nezodpovědní.

Kdo například?

Například Kukec, který pětkrát postupoval na branku soupeře a pětkrát upadl a balón ztratil. To samé Milosavljev. V neposlední řadě utkání rozhodla kvalita hráčů v útočné fázi. Rabušic, Štajner, Delarge předčili naše hráče Krauta a Staška.

Souhlasíte, že vašemu mužstvu dělala velký problém aktivita libereckých útočníků na vaší polovině hřiště, když jste zakládali útok?

Bylo to tím, že někteří hráči řešili situace nezodpovědně. Po dobrých utkáních v Plzni a v Olomouci si asi mysleli, že všechno půjde samo. Cesta Baníku k záchraně bude dlouhá a těžká. Hráčům jsem to vysvětloval před zápasem i v poločase. Takhle se o ligové body přece nehraje. Někteří to nepochopili.