Jihlava - Brno 2:0Jihlava i v deseti vybojovala proti Brnu důležitou výhru

28. Šourek 1 : 0
56. Šimonek 2 : 0

Fotbalisté Jihlavy si v boji o udržení v Gambrinus lize připsali důležité tři body. V pondělní dohrávce 22. kola porazili doma Brno 2:0, přestože od sedmé minuty hráli bez vyloučeného Tomáše Marka. Vysočinu poslal do vedení ve 28. minutě Ondřej Šourek, vedení pojistil v 56. minutě Arnold Šimonek. Svěřenci trenéra Františka Komňackého se posunuli v tabulce na devátou příčku. Zbrojovka prohrála devátý zápas z posledních jedenácti a zůstává těsně nad hranicí sestupu.

Jihlavský obránce Ondřej Šourek (třetí zleva) střílí hlavou gól do sítě Brna v pondělní dohrávce 22. kola fotbalové Gambrinus ligy.

Záchranářský duel nezačal pro domácí vůbec dobře. Už v sedmé minutě poslal Marek příliš pomalou přihrávku směrem k jihlavskému brankáři Blažkovi, čehož se snažil využít Lutonský. Obránce Vysočiny se snažil své zaváhání odčinit, přitom se ale dopustil faulu a hlavní rozhodčí se nerozmýšlel ani vteřinu. Marka poslal s červenou kartou předčasně do kabin a domácí hráli v deseti.

Přesto to byla Jihlava, kdo byl nebezpečnější směrem do ofenzivy. Po pasu Rady se ocitl ve velmi dobré pozici Jungr, ale nedokázal prostřelit Doležala v brance hostí.

Brno mělo v první půli častěji míč na kopačkách, ale kromě střely Husára z 23. minuty si žádnou vážnější šanci nevypracovalo.

Šimonek pojistil Vysočině náskok

Vysočina, která v tomto soutěžním ročníku v domácím prostředí padla pouze na podzim s Jabloncem, byla za aktivitu v prvním dějství odměněná ve 28. minutě. Obránce Šourek si naběhl na malé vápno na tečovaný centr kapitána Vaculíka a hlavou poslal domácí celek do vedení. Špatným vyběhnutím mu to usnadnil gólman Doležal.

Zbrojovka toužila ve druhém poločase po vyrovnání, Mezlík však krátce po změně stran velkou šanci neproměnil a to hosty mrzelo. V 56. minutě nacentroval z pravé strany Masopust přesně na malé vápno na Šimonka a vytáhlý slovenský útočník vstřelil ve čtvrtém startu po zimním příchodu na Vysočinu svůj první gól v této sezóně. Jihlava tak i v deseti dala stejně branek, jako v předchozích osmi zápasech dohromady.

Záhy měli Brňané možnost okamžité korekce nepříznivého výsledku, ale Markovič sám před Blažkem o kousek minul pravou tyč. To už bylo moc na hostující příznivce, kteří se na tribunách bavili s pyrotechnikou po svém. Ke konci utkání po policistech ještě házeli sněhové koule.

Fotbalová Gambrinus liga, dohrávka 22. kola:
Jihlava - Brno 2:0 (1:0)
Branky: 28. Šourek, 56. Šimonek. Rozhodčí: Paták - Vysloužil, Hrabovský. ŽK: Vaculík, Šimonek, Rada, Čvirik - Sus, Pašek, Traoré, Škoda. ČK: 7. Marek (Jihlava). Diváci: 2750.
Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (67. Kliment), Rada, Jungr, Koloušek (76. Kosak), Vaculík (88. Karlík) - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Brno: Doležal - Pašek (43. Traoré), Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Sus (58. Škoda), Zavadil, Lutonský - Markovič, Švancara (66. Kroupa). Trenér: Čuhel.