Rubriky:

1. liga

Čuhela střídá u fotbalistů Zbrojovky Grmela. Zachráníme se, je přesvědčen

9. dubna 2013 11:17 - Brno

Pondělní porážka brněnských fotbalistů v dohrávce 22. kola Gambrinus ligy v Jihlavě definitivně zlomila vaz trenérovi Petru Čuhelovi. Kvůli katastrofálnímu vstupu do jarní části soutěže ho ve funkci hlavního kouče Zbrojovky střídá dosavadní asistent Ludevít Grmela. Odvoláni byli i asistenti Josef Hron a Petr Maléř, jenž přebírá juniorský tým. Grmelovi bude na prvoligové lavičce dočasně pomáhat šéftrenér mládeže Luděk Zajíc.

 

Luboš Palíček, ČTK

„Petr Čuhel se bohužel dostal do situace, kdy už začala převažovat negativní stránka jeho působení u týmu nad tím, co pro Zbrojovku za poslední více než rok vykonal. Proto jsme se po zralé úvaze rozhodli pro změnu. Volba padla na pana Grmelu, který v této sezóně úspěšně vedl naši juniorku a poslední týden už byl i u prvoligového mužstva. Chceme totiž dál dávat šanci hráčům a trenérům, kteří jsou nějakým způsobem se Zbrojovkou spjati," informoval sportovní ředitel Zdeněk Kudela.

Čuhelovi vedení klubu poděkovalo. „Odvedl u nás velký kus práce a i nadále s jeho službami počítáme," prozradil Kudela.

Grmela: Hráči si to musejí srovnat v hlavách

Zbrojovka získala v šesti jarních odehraných kolech pouze jediný bod a propadá se tabulkou stále níž, avšak nový kouč Grmela je přesvědčen, že z nepříjemné situace celek vyvede. „Samozřejmě že pevně věřím v záchranu. Jinak bych přece ani na nabídku nekývl. Kluci mají za sebou velmi dobrý podzim a fotbal přece od té doby hrát nezapomněli. Musejí si to ale srovnat v hlavách, budu po nich vyžadovat na hřišti mnohem větší zodpovědnost. Už v pátek v domácím zápase s Olomoucí bychom měli bodovat a krizi, která nás na jaře provází, zlomit," plánoval Grmela.

Za svoji výhodu považuje, že většinu hráčů z minulosti zná. „Mnohé jsem vedl v dorostu či v juniorce. V kabině naštěstí nevidím žádnou odevzdanou náladu. I na pondělní utkání v Jihlavě byli kluci pořádně nažhavení. Teď půjde o to, aby nažhavenost přenesli i na hřiště," dal si Grmela za úkol.

Ve Zbrojovce došlo v úterý ještě i k další významné změně. Z pozice předsedy představenstva klubu odstoupil ze zdravotních důvodů Jaroslav Přeček. „Zatím stále ještě zůstává většinovým vlastníkem. Vzniklou situací se budeme v dohledné době zabývat," informoval ředitel Kudela.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..