Sparta byla po gólu nalomená. Ale na vyrovnání jsme neměli, přiznal Vošahlík

V sobotní řeži se Spartou vykřesal pro Slavii naději. Pět minut po přestávce záložník Jan Vošahlík napálil v pokutovém území nechytatelně míč a oživil sen týmu z Edenu o bodovém zisku na Letné. „K realizaci však bylo hodně daleko. Vyloženou šanci už jsme si po zbytek zápasu nevypracovali," uznával čtyřiadvacetiletý borec po prohře 1:3.

Slávistický záložník Jan Vošahlík.

Jak moc výkon Slavie ovlivnily dva prakticky vlastní góly, které jste inkasovali v prvním poločase, kdy nejprve Hubáček hlavou poslal do sítě centr Hušbauera, a následně Čontofalský špatnou rozehrávkou namazal Spartě na druhý gól?

Kdyby někdo na Davida Hubáčka při první brance v naší síti zařval, že může balón pustit, asi by jej pohodlně sebral Čontofalský. Ale jde jen o odraz situace, že na sebe nemluvíme a v dané chvíli jeden spoléhal na druhého. Byla to chyba. A když jsme si pak druhý gól dali prakticky sami, hrálo se hodně těžce. Do dvacáté minuty jsme plnili taktiku bez větších problémů, ale obdržené branky nás poznamenaly.

Otřásl nepříznivý vývoj a dva prakticky vlastní góly psychikou Slavie?

Určitě ano. Sparta do dvou vstřelených gólů žádnou vyloženou příležitost neměla. Pak nás ale tlačila až do poločasu, my jsme neměli vůbec nic.

Byla nálada v šatně o přestávce hodně skleslá? Panovalo odhodlání pokusit se o zvrat nebo převažovala spíše rezignace?

Nikdo nebyl odevzdaný. Hecovali jsme se, že musíme zvednout hlavu, protože se Spartou šlo hrát, což se po přestávce ukázalo. Ale domácí vítězství zkušeně uhlídali. Pomohl nám kontaktní gól. Ale nadstavba v podobě druhé branky nepřišla.

Skóre jste pět minut po přestávce korigoval vy. Překvapilo vás, jak snadno jste se do šance dostal a kolik prostoru vám soupeři nechali?

Je pravda, že kolem mě vůbec nikdo nebyl. Milan Nitranský vrátil přetažený centr přesně do prostoru, kam měl a já se jen soustředil, abych obstřelil hráče před brankou. Škoda, že jsme v dalších deseti minutách, kdy byli sparťané nalomení, nepřidali druhý gól.

Cítil jste bezprostředně po snížení, že šance na zvrat existuje?

Určitě. Pět deset minut jsme vysunuli napadání, sparťané ztráceli balóny, ale nedokázali jsme se dostat do situace, z níž bychom mohli vyrovnat. Vyloženou šanci jsme si nevypracovali.

Přesto byl výkon po přestávce v podání Slavie určitě lepší, než v prvním poločase. Jaké tedy byly pokyny pro druhé dějství?

Museli jsme lépe obsadit střed hřiště. Celý první poločas se Sparta k naší brance dostávala hodně jednoduše. Neměli jsme obsazený střed hřiště, nezachytávali jejich rozehrávku. Po přestávce jsme naši obranu vytáhli. Sparta už neměla tolik prostoru.