Rubriky:

1. liga

Tohle je směr druhá liga, hlesl kapitán Jihočechů Benát po výprasku v Teplicích

15. dubna 2013 17:05 - Teplice

Jen hořké vzpomínky má českobudějovický fotbalový záložník Petr Benát na vystoupení na teplickém stadiónu. Odchovanec severočeského klubu strávil v barvách Teplic osm let ligové kariéry, ale návraty do dobře známého prostředí se mu nepovedly.

 

www.skcb.cz

„Teď jsem nastoupil za Budějovice v Teplicích podruhé, ale znovu z toho byl stejný debakl jako tehdy před necelými pěti lety," hlesl Benát po porážce 0:4. A co víc, Jihočeši po dalším kolapsu zůstali přikováni na dně prvoligové tabulky.

Co rozhodlo o selhání? „Především naše naivní chyby. Jdeme do zápasu s nějakou taktikou a prakticky ve dvanácté minutě inkasujeme úplně z ničeho. To nepochopím a není to normální. Nestalo se nám to poprvé. Pokud uděláme takové individuální kiksy, tak nemůžeme hrát o záchranu," rozebíral fotbalista, který při absenci Romana Lengyela nastoupil s kapitánskou páskou.

Lengyelova absence byla znát

„Romanova neúčast byla znát. Obrana byla nově složená a nepracovali jsme podle taktického plánu. Přesto jsme doufali, že bychom mohli s nepříznivým vývojem něco udělat. Ale pak jsme „vyrobili" zbytečnou penaltu hned po přestávce. A tohle je směr druhá liga," hleděl do země Benát.

Jak vidí naděje na záchranu? „Můžeme se trošku zvednout, jen když budeme bojovat do poslední chvíle. Ale to si říkáme pořád a nic z toho. Proti Příbrami a Teplicím jsme chtěli vytěžit čtyři body a nemáme žádný. Tím klesají šance na únik ze sestupových příček. Navíc nálada není dobrá ani na trénincích. Budějovice se zachraňují každým rokem, ale letos to bude asi nejtěžší," dumal zastupující kapitán.

Zdrcen byl po zápase v Teplicích budějovický trenér Pavol Švantner: „Nemám co hodnotit a stydím se za výkony mužstva. A je mi až trapné vystupovat před novináři a veřejností. Někteří naši hráči prostě nemají kvalitu na první ligu."

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..