Rubriky:

1. liga

Opiela vyrazil na trávník jako Zorro mstitel. Masku řešil na dálku s Kadlecem

15. dubna 2013 21:56 - Mladá Boleslav

S maskou jako Zorro mstitel naskočil proti všem předpokladům už tři týdny po vážném zranění záložník fotbalistů Mladé Boleslavi Lukáš Opiela do ligového utkání. V pondělí odehrál pět minut proti Baníku Ostrava. I krátký úsek byl balzámem po velkých peripetiích.

 

Radek Petrášek, ČTK

V závěru března nastoupil za Kolín, který je farmou středočeského ligového mužstva, k utkání ČFL v Roudnici nad Labem. Protihráč mu při jednom ze soubojů loktem zlomil lebeční kost.

„Původní odhady hovořily o dvouměsíční pauze. Ale ukázalo se, že kost nebyla vpáčená do hlavy jako v případě Václava Kadlece, jemuž se podobný úraz stal u nás při ligovém utkání," vyprávěl Opiela. Po konzultaci s lékaři si nechal v Praze vyrobit speciální masku. „Vše jsem konzultoval právě s Kadlecem, byť jen na dálku. Osobně jsme se nepotkali. Vyměnili jsme si nějaké fotografie, radil mi s polstrováním," přiznával záložník Středočechů, že se mu šikly poznatky útočníka Sparty, který s maskou dohrál závěr podzimu.

„Jde o směs karbonu a laminátu. Spoluhráči si ze mě při prvním tréninku minulé pondělí dělali legraci, ale já jsem hlavně rád, že nemusím na operaci a můžu hrát," říkal Opiela, který prakticky celou minulou sezónu vynechal kvůli zlomenině holenní kosti. „Lepí se na mě smůla. Ještě dva týdny s maskou, a pak už snad bude všechno jako dřív," přál si Opiela.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..