Rubriky:

1. liga

Disciplinárka zahájila řízení se Spartou kvůli potížím při derby

18. dubna 2013 18:37 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila disciplinární řízení se Spartou Praha kvůli nedostatečné pořadatelské službě při sobotním derby se Slavií. Spartě hrozí pokuta, ale případně i zavření stadiónu, jak se jí to stalo v prvních dvou kolech této sezóny kvůli opakovaným výtržnostem diváků v závěru minulého ročníku.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Během derby fanoušci obou táborů několikrát použili zakázanou pyrotechniku, přestože je hlasatel vyzýval, aby tak nečinili. Navíc došlo k proniknutí fanoušků Slavie do sektoru příznivců Sparty a k potyčce mezi oběma tábory.

Disciplinárka rovněž udělila pokutu 10 tisíc korun vedoucímu týmu Českých Budějovic Martinovi Vozábalovi za vykázání na tribunu a hanlivé výroky směrem k rozhodčímu při utkání s Příbramí. Naopak bylo zastaveno řízení s masérem Českých Budějovic Vladimírem Adamem kvůli stejnému prohřešku. Ukázalo se totiž, že byl v zápisu označen omylem, a místo něj byl předvolán kustod Dynama Radomil Procházka.

Pokutu 15 tisíc korun pak dostal druholigový Varnsdorf za nedostatečnou pořadatelskou službu při utkání s Bohemians 1905.

Komise zastavila činnost na dvě utkání Antonínu Rosovi z Teplic, Jiřímu Valentovi ze Slovácka a Tomáši Radovi z Jihlavy kvůli osmým žlutým kartám. Poloviční trest za čtyři žluté mají Davor Kukec (Ostrava) a Jan Navrátil (Olomouc) a za vyloučení Adam Varadi (Olomouc), Milan Heča (Slovácko) a Daniel Rossi (Jablonec).

V druhé lize si kvůli kartám jednou nezahrají Lukáš Železník, Petr Zieris, Matěj Kotiš (všichni Zlín), Matúš Lacko (Znojmo), Ladislav Janda, Petr Putz (oba Vlašim), Tomáš Pospíšil, David Petrus (oba Pardubice), Daniel Krch (Táborsko), Jan Peterka (Ústí nad Labem), David Čada (Sokolov) a Alexandros Melissopulos (Čáslav).

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..