Olomouc odvrátila porážku s Boleslaví. Dukla sestřelila sestupem ohrožený Hradec Králové

Dvěma zápasy v neděli pokračovalo 24. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Olomouc i přes dvougólové manko z první půle nakonec vybojovala s Mladou Boleslaví remízu 2:2. Sigma ale promarnila šanci dostat se na třetí příčku před Jablonec. Boleslav klesla na sedmé místo, ze šesté příčky ji totiž sesadila Dukla, která vyhrála na hřišti předposledního Hradce Králové vysoko 3:0.

Fotbalisté Dukly se radují z vysoké výhry nad Hradcem Králové.

Hanáci alespoň částečně zastavili výsledkový a výkonnostní propad a po sérii pěti porážek v soutěžních zápasech konečně bodovali. Tři porážky za sebou od Sparty do té doby silnou Sigmu srazily hodně dolů. A útlum pokračoval i v zápase s Mladou Boleslaví.

Hosté po necelé půlhodině vedli 2:0, jenže domácí zabrali po změně stran, když krátce po přestávce ukončil 394minutové čekání na ligový gól Olomouce Doležal. Dvacet minut před koncem pak srovnal na konečných 2:2 Plšek. Sigma tak dál čeká na domácí výhru nad Boleslaví, kterou naposledy porazila na Andrově stadiónu 11. srpna 2007.

Hradec prokletí zápasů s Duklou nezlomil

Pražská Dukla naposledy vypráskla z Julisky Jablonec a tentokrát excelovala i v Hradci Králové. Góly začaly na východě Čech padat až ve druhé půli a všechny za záda domácího gólmana. Podělili se o ně Borek, Přeučil a Pospěch.

Votroci tak prohráli osmé z posledních devíti utkání, s Duklou navíc podlehli ve všech čtyřech vzájemných zápasech, s níž mají nyní nelichotivé gólové skóre 0:10. Domácímu publiku už dochází se špatnými výsledky trpělivost a někteří fanoušci hlasitě žádali rezignaci trenéra Plíška.