76. Kweuke 0:1
Záznam online reportáže »

20. dubna 2013 22:22 - Ostrava
(Aktualizováno: 20. dubna 2013 22:29)

Fotbalisté pražské Sparty srovnali v bitvě o titul krok s Plzní, za kterou v Gambrinus lize zaostávají po vítězství v Ostravě jen o skóre. Dlouho se však Pražané na hřišti Baníku v sobotním večeru trápili. Nikoliv herně, protože zápas měli zcela ve své režii, v koncovce však proti houževnatě bojujícím domácím nedokázali uspět. Spasil je až střídající Kweuke. Baník nebyl nebezpečný, přestože se po zranění do hry dostal na 22 minut Baroš.

Vlastimil Vacek, Právo

Sparta, která při rozcvičení přišla vinou zranění o Krejčího, mohla jít do vedení ještě dříve, než se na Bazalech naplnila druhá minuta. Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Švejdík, ale jeho hlavičku mířící do branky z čáry odvrátil Hable.

Domácí svědomitě bránili, díky mnoha nepřesnostem a laciným ztrátám se prakticky nedostali na polovinu soupeře, a tak mohl být Vaclík v klidu. Spartě se dařila kombinace, zejména akcemi přes křídla držela Baník v kleštích. Efekt byl však nulový. Zvláště, když Hušbauer ve dvou obrovských šancích minul. Nejprve hlavou po centru Kadeřábka chyběly hostujícími záložníkovi ke gólovým oslavám jen milimetry, v šestatřicáté minutě pak po přímém kopu Matějovského napálil z hranice velkého vápna míč rovněž vedle.

Po obrátce se obraz hry nijak nezměnil. Sparta solidně kombinovala, zejména Hušbauer ve středu pole a Kadlec z levé strany působili obrany Baníku permanentní nebezpečí, ale s vypětím sil Ostrava držela čisté konto.

Baník tlaku Sparty přispíval

Sama přispívala k tlaku Pražanů, protože nebyla schopna kloudné přihrávky, prakticky druhým dotekem o míč přišla a mnohdy situace u vlastního pokutového území řešila jen za cenu nepřesných odkopů. V největší šanci však Lafata hlavičkoval vedle, po rohu Matějovského v 68. minutě a následně dělovce Hušbauera čaroval Bárta, který míč směřující pod břevno vyškrábl na roh.

Srdnatý odpor Baníku zlomil až střídající Kweuke, kterého do ideální šance po pasu Matějovského poslal v záklonu hlavičkující ostravský zadák Stronati. Kamerunský obr pálil z malého vápna neomylně - 0:1.

Baník pak i s uzdraveným Barošem, který naskočil po zranění lýtkového svalu, usiloval o vyrovnaní. Nicméně do vyložené šance se nedostal. Naopak Kadlec mohl definitivně rozhodnout, z odkyté branky však míč vykopnul dobíhající Stronati.

Ostrava nedokázala prololomit čekání na gól, který nevstřelila už 396 minut, a tak Pražané bez větších obtíží odvezli tři body.

24. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 75. Kweuke. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Kovařík. ŽK: Frydrych, Droppa - Matějovský. Diváků: 14 774.
Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Stronati - Hable, Droppa - Fantiš (68. Kraut), Lukeš (78. Staško), Milosavljev - Soukup (68. Baroš). Trenér: Pulpit.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Hybš - Vácha, Hušbauer - Kadeřábek (61. Kweuke), Matějovský, Kadlec (90. Polom) - Lafata (89. Bednář). Trenér: Lavička.