Rubriky:

1. liga

Výtržnosti při utkání Baníku a Sparty! Policie zadržela 12 chuligánů

21. dubna 2013 06:59 - Ostrava
(Aktualizováno: 21. dubna 2013 08:47)

Sobotní fotbalový zápas 24. kola Gambrinus ligy mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha byl už tradičně hodně vyhrocený i mimo trávník. V souvislosti s utkáním, které se hrálo v Ostravě, policie zadržela 12 výtržníků. Jsou podezřelí z přestupků i trestných činů, mimo jiné z narušování pořádku, poškozování majetku i ublížení na zdraví. Mezi zajištěnými jsou příznivci obou fotbalových klubů.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

První incident se stal už v sobotu kolem 16:00 na vlakovém nádraží v Hranicích na Přerovsku, kde se příznivci Sparty poprali mezi sebou. Poničili také vagon, ve kterém jeli. Policie tam zajistila dva chuligány. Potyčky se odehrály i během zápasu na stadiónu v Ostravě. Příznivci Sparty tam odpalovali pyrotechniku a střetli se s pořadateli. Policejní ředitel řekl, že po utkání na sebe příslušníci obou fotbalových táborů házeli kameny nebo kusy dřeva.

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že na stadiónu v sektoru hostí bylo zraněno celkem pět lidí. Tři z nich ošetřili zdravotníci na místě, dva museli být převezeni do nemocnice. Jeden člověk skončil na protialkoholní záchytné stanici. „Jeho dechová zkouška vykázala hodnotu přesahující dvě promile alkoholu," uvedla Holčáková. Jeden ze zajištěných je cizinec z Polska. Mluvčí doplnila, že byl také lehce zraněn jeden policista a poškozena dvě služební vozidla. Policisté zatkli i hledaného sedmnáctiletého mladíka, na kterého soud vydal příkaz k zatčení.

„Jednalo se o jedno z největších bezpečnostních opatření za poslední roky. Zúčastnily se ho speciální policejní jednotky z Ústí nad Labem, Prahy, Olomouce nebo Brna. Dohromady při akci zasahovalo téměř 500 policistů," řekl moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel Kužel.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..