Rubriky:

1. liga

Jaro nám vychází, ale nevidíme se někde nahoře, glosuje Kováč liberecké tažení

21. dubna 2013 14:01 - Liberec

Liberecké fotbalisty táhne svými výkony, diriguje obranu a z postu kapitána je vůdčí postavou týmu. Stoper Radoslav Kováč si užívá fotbalové jaro se vším všudy. Slovan bojuje o evropské poháry a jeho sílu pocítila i Zbrojovka Brno. „Uvidíme, kam to dotáhneme,“ říká Kováč v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Radek Petrášek, ČTK

Liberec vyhrál v lize počtvrté v řadě s nulou. Čemu to přisuzujete?

Jsme rádi hlavně za prodloužení této série. Vážíme si sobotního vítězství nad Brnem, protože to bylo velmi těžké utkání. Zbrojovka hrála zarputile a Karel Kroupa vepředu byl hodně silný v soubojích.

Pohled na tabulku je pro Slovan mnohem veselejší než po podzimu. Kam až to můžete dotáhnout?

To je těžká otázka. Nevidíme se někde nahoře. Jen zkoušíme hrát poctivě a uvidíme, jak to bude po třicátém kole. Nechtěl bych to zakřiknout, protože spokojenost není na místě. Víte, jak to je. Ve fotbale je všechno rychlé.

Už se hovoří o tom, že můžete hrát o evropské poháry ve dvou soutěžích.

Určitě je pro nás dobré, že jsme si otevřeli obě strany - ligu i pohár. Doufám, že jednu šanci proměníme. Bude to asi hodně složité, ale musíme se na závěr sezóny dobře přichystat.

Pořád se ale zdá, že z Poháru České pošty by mohla být pro vás cesta schůdnější. Co vy na to?

Ve středu máme první semifinálový zápas s Jabloncem. Od neděle se na něj připravujeme včetně regenerace. Na to, že by do Evropské ligy šel i poražený finalista domácího poháru v případě, že by Sparta získala double, vůbec nemyslíme. Musíme se soustředit jen na nejbližší duel.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..