Slavia - Slovácko 1:0Slovácko šetřilo opory, Kiselův pohledný gól tak Slavii ke štěstí stačil

26. Kisel 1 : 0

Alespoň trošku si fanoušky udobřili. Fotbalisté Slavie zareagovali na porážku v derby a v dohrávce 24. kola Gambrinus ligy porazili Slovácko 1:0. O jediný gól průměrného duelu se postaral kapitán červenobílých Karol Kisel. Hosté dali základní sestavou najevo, že důležitější je pro ně sobotní záchranářská bitva s Českými Budějovicemi, přitom v Edenu zdaleka nebyli bez šancí alespoň na bod...

Karol Kisel ze Slavie se raduje z branky.

Odčinit porážku 1:3 z derby na Spartě a zajistit si klid pro zbytek jara. To byl jasný cíl slávistů. Slovácko do pondělka vyhrálo jediné z posledních devíti kol a ze sedmi jarních zápasů vyšlo pětkrát střelecky naprázdno, a tak se evidentně upnulo k sobotnímu domácímu zápasu s posledními Jihočechy. Trenér Habanec nechal jen na lavičce opory ohrožené karetním trestem (Došek, Trousil, Kuncl), aby o ně nepřišel a měl je pro záchranářskou bitvu k dispozici.

Zoufale prořídlé tribuny byly hned na začátku svědkem několika střeleckých pokusů. Postarali se o ně hostující Daníček a Košút, z domácí strany pak hlavičkující Škoda.

Jinak byla kopaná plná nepřesností. Bylo znát, že sebevědomí obou soupeřů je po minulých zápasech na bodu mrazu. Sešívaní se však dlouho netrápili. Čonka ve 26. minutě utekl po křídle, naservíroval míč před vápno Kiselovi a kapitán se trefil přesně k tyči.

Košút mohl vyrovnat

Ještě do přestávky se taktizování Slovácka narušilo, místo zraněného Mezlíka musel na hřiště Trousil. A sotva doběhl do vápna soupeře, mohl Daníček zblízka po přímém kopu vyrovnat.

Ne že by si sešívaní svého náskoku v klidu užívali. Pět minut po přestávce Volešák precizně rozehrál přímý kop a Košút na malém vápně spálil tutovou šanci na vyrovnání.

V 74. minutě mohl náskok Slavie pojistit znovu Kisel, pohotovým volejem však tentokrát branku přestřelil.

Sešívaným tak jediný gól stačil na tři body. Slovácko si může vyčítat, že výjezd do Edenu nepojalo od začátku mnohem odvážněji...

Gambrinus liga, 24. kolo:
SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 26. Kisel. Rozhodčí: K. Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček, Bortel - Haša, Košút. Diváci: 5449.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Gecov (88. Zmrhal), Skácel (72. Juhar) - Kisel (89. Fenin) - Škoda. Trenér Rada.
Slovácko: Melichárek - Reinberg, Mezlík (39. Trousil), Košút, Kubáň - Hlúpik, Daníček, Hofmann (77. Šumulikoski), Volešák - Haša (65. Kovář), Kerbr. Trenér Habanec.