Rabušic se Štajnerem spasili Liberec, Hradec v důležitém souboji o udržení porazil Teplice

Dva hrdiny měli fotbalisté Slovanu Liberec v utkání na mladoboleslavském trávníku. Ve 25. kole nejvyšší soutěže vstřelil Rabušic dva góly a rozhodující branku v samotném závěru zápasu zařídil Štajner. Liberec porazil Mladou Boleslav 3:2. V důležitém záchranářském utkání zvítězil Hradec Králové na hřišti Teplic 2:0. Severočeši tak spadli na předposlední místo tabulky.

Liberecký Jiří Štajner se raduje z rozhodujícího gólu v utkání s Mladou Boleslaví.

Mladá Boleslav i Liberec jsou v podobné situaci. Oba týmy bojují v lize o příčky zaručující postup do evropských pohárů, zároveň však stále živí naději na vítězství v Poháru České pošty. Lepší formu ve vzájemném zápase nakonec po dramatickém závěru prokázali Severočeši, kteří tak zvítězili v pátém vzájemném zápase v řadě.

Slovan byl však velmi blízko k tomu, aby jako první inkasoval. Po faulu Delarge v pokutovém území si míč k zahrání penalty postavil David Jarolím. Bundesligou ostřílený záložník ale nastřelil jenom tyč a vzápětí porušil pravidla, když sám doklepl míč do sítě.

První gól vstřelil Rabušic v závěru první půle

Hostům se podařilo zasadit Boleslavi nepříjemný políček v závěru první půle. Kušnír vysunul Rybalku, který stříleným centrem našel Rabušice a liberecký útočník v samotném závěru první půle hlavou otevřel skóre zápasu. Po jedenácti minutách hry ve druhé části bylo ale srovnáno. Nešporovu střelu totiž nešťastně tečoval Kelič za záda Kováře.

Pohledný fotbal za vyrovnaného stavu střídaly šance na obou stranách. Třetí gól nakonec padl do boleslavské sítě. Šural našel Rabušice, který vstřelil druhý gól v zápase. Libereckému útočníkovi se podobný kousek podařil ve druhém ligovém utkání v řadě, před týdnem dvěma brankami sestřelil Zbrojovku Brno.

Fotbalisté si pro fanoušky ale připravili velké drama v závěru. V 89. minutě nejprve trestuhodně promáchl Kušnír a míč z bezprostřední blízkosti napálil do brány Sivrič. Ale to ještě nebylo všechno. Při závěrečném závaru Slovanu na sebe vzal zodpovědnost Štajner, který levou nohou poslal míč přesně k tyči a zajistil Liberci vítězství.

Hradec uspěl na teplickém trávníku

Důležitý zápas v boji o udržení se v prvoligové soutěži odehrál v Teplicích, kam zamířil Hradec Králové. Severočeši prohráli tři poslední vzájemné zápasy a na body nedosáhli ani v nedělním duelu. Východočechům se dokonale vydařil vstup do zápasu. Šisler se už v první minutě opřel do míče, který zapadl přesně do šibenice.

Už po čtvrthodině hry to bylo o dva góly. Schwarzova nedůrazná střela sice mířila mimo bránu, míč ale padl na drn, který změnil jeho směr a brankář Grigar inkasoval podruhé. Hradec po zisku tří bodů přeskočil svého dnešního soupeře. Teplice spadly na předposlední místo, které by na konci soutěže znamenalo sestup.