Rubriky:

1. liga

Jarošík mi dal míč do protipohybu. Neměl jsem šanci, litoval ztrátu bodů Vaclík

27. dubna 2013 08:59 - Praha

Jihlava na Letné dlouho nemohla trefit branku. Až domácí stoper Jiří Jarošík ji vlastním gólem ukázal cestu. Nakonec domácí zachránili bod. Gólman Sparty Tomáš Vaclík konstatoval, že neměl ani při jedné inkasované brance šanci a litoval nečekané bodové ztráty.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jak velkou komplikací je pro Spartu remíza s Jihlavou?

Velkou, protože jsme ztratili doma. Při tom jsme se chtěli utrhnout na tři body Plzni, aby nás musela dohánět. Paradoxně jsme si situaci zkomplikovali sami., nebylo to tím, že by byl soupeř lepší. Zápas s Jihlavou nám prostě nesedl.

První gól byl vlastní. Mohl jste nějak reagovat na Jiřího Jarošíka?

To byla velká smůla. Na druhé straně jsem viděl, jak nabíhají k tyči dva hráči Jihlavy. Snažil jsem se tam být co nejdřív. Jirka bohužel míč jen štrejchnul a dal mi ho do protipohybu. To už jsem nestihnul. Vaculíkova branka se dala těžko chytat, trefil to přesně k tyči.

Máte vysvětlení pro výkon Sparty, který byl až do inkasovaných gólů ospalý?

To by museli říct spoluhráči, co jejich hře chybělo. Jihlava ale hrála velmi zodpovědně dozadu a na brejky, což jsme očekávali. Bohužel se nám nepodařilo soupeře překvapit nějakou přihrávkou nebo standardkou. Jihlava nás za to ztrestala dvěma góly. My jsme se prosadili až nakopáváním míčů na útočníky. Dali jsme dvě rychlé branky a měli jsme pořád dost času, abychom dali i třetí a zápas zvrátili v náš prospěch. To se ale nepodařilo.

Oddechl jste si poté, co se podařilo spoluhráčům vyrovnat?

Věřil jsem, že to otočíme. Chytli se i diváci a začali povzbuzovat. Jaromír Blažek ale v největší šanci vychytal Vaška Kadlece. To byla naše poslední příležitost. Prostě chybělo nám i štěstí.

Nemůže tahle ztráta poslat Spartu do kolen?

Věřím, že ne. Pořád je před námi pět zápasů, takže ve hře je ještě patnáct bodů a stát se může všechno. Uvidíme, jak svůj zápas v Jablonci zvládne Plzeň. Nejspíš ji ale budeme nahánět.

Věříte, že v Jablonci také něco ztratí?

Musíme tomu věřit, protože momentálně už nemáme situaci ve svých rukou.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..