Slovácko - Budějovice 2:0Slovácko porazilo České Budějovice a ukončilo sérii porážek

58. Došek 1 : 0
74. Haša 2 : 0

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka porazili ve 25. kole Gambrinus ligy poslední České Budějovice doma 2:0 ukončili sérii sedmi soutěžních porážek. Utkání rozhodli po změně stran Libor Došek a Roman Haša. Jihočeši nenavázali na minulé vítězství nad Jabloncem a na nesestupové příčky ztrácí v neúplné tabulce tři body. Tým z Uherského Hradiště se posunul na desáté místo.

České Budějovice mohl poslat do vedení už v páté minutě Rýdel, jehož přímý kop musel vyboxovat domácí gólman Melichárek. Hosté byli ještě blíž vedoucí brance ve 25. minutě. Dlouhý míč propadl až k volnému Táborskému, ale ten přestřelil. Tím jen potvrdil, že Dynamo je s 19 góly nejhorší ofenzivní tým soutěže.

Po půl hodině hry se prvním střeleckým pokusem prezentovalo také Slovácko, ale Hašův pokus letěl mimo tři tyče. Domácí se na konci prvního poločasu zlepšili, ale stále jim chyběla přesnost v zakončení. Mimo mířili po rohovém kopu hlavou Trousil, Došek a znovu Haša.

Došek s Hašou rozhodli o výhře

Slovácko si svou aktivitu přeneslo i do druhé půle. V 51. minutě se v šestnáctce odrazil míč k volnému Doškovi, který ale v tutové šanci selhal a zamířil jen vedle levé tyče.

O sedm minut později nejlepší týmový střelec předchozí zaváhání napravil, ve vzdušném souboji předčil nedůrazného brankáře Křížka a vstřelil první gól Slovácka na vlastním hřišti v jarní části soutěže. Došek zaznamenal svůj devátý ligový zásah v sezóně.

Odpovědět mohl rychle Táborský, který ke smůle Českých Budějovic střelou z dálky opět netrefil domácí branku.

Slovácko svůj náskok pojistilo v 74. minutě druhou trefou. Po rohovém kopu nacentroval Kerbr na Hašu, a mladý útočník si připsal premiérový ligový gól v kariéře. Tým z Uherského Hradiště v závěru náskok udržel, mrzet ho může jen fakt, že osmou žlutou kartu v ročníku dostal kapitán Trousil, jenž tak bude chybět v dalších dvou zápasech.

25. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 58. Došek, 74 Haša. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Blažej. ŽK: Kubáň, Daníček, Haša, Trousil - Klesa, Malakjan, Lengyel. Diváci: 4156.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Hlúpik (80. Kovář), Šumulikoski, Daníček, Kerbr (90.+1 Hála) - Došek, Haša (85. Skalák). Trenér: Habanec.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel (76. Linhart), Machovec, Hanzlík (80. Wermke) - Malakjan, Rýdel (60. Javorek), Benát, Sandro - Táborský, Řezníček. Trenér: Švantner.