Plzeň urvala výhru nad posledními Budějovicemi až v závěru, bitva remízových králů skončila plichtou

Fotbalisté Viktorie Plzeň si pojistili první příčku v tabulce Gambrinus ligy, v papírově jasném duelu s posledními Českými Budějovicemi v rámci 26. kola se však pořádně potrápili. Dvoubrankový náskok domácích Jihočeši po změně stran během devíti minut vymazali a až v závěru vstřelil vítězný gól favorita bek Radim Řezník. Plzeň zvýšila svůj náskok na druhou Spartu na pět bodů, Letenské navíc čeká v sobotu duel na horké půdě mistrovského Liberce. Ve druhém pátečním utkání hrála Jihlava s pražskou Duklou v utkání týmů s největším počtem remíz a zápas skončil - jak jinak - nerozhodně (1:1).

Radost fotbalistů Plzně

Vedoucí Plzeň se v minulém kole utrhla druhé Spartě o dva body a teď ji dostala pod ještě větší tlak. Viktoria byla v duelu s posledními Českými Budějovicemi velkým favoritem a za pátým vítězstvím v řadě ji nasměroval reprezentant Darida, který dal už v první půli dvě branky. Po přestávce však přišel šok!

Domácí polevili, Linhart si v 51. minutě připsal první ligový gól a o devět minut později Táborský hlavou vyrovnal. Křečovitý plzeňský tlak nakonec přece jen přinesl vítěznou tečku: Ďuriš centroval a Řezník usměrnil zblízka míč po břevno. Budějovice v infarktovém závěru ještě mohly srovnat, ale Řezníčkovu střelu do odkryté branky zastavil skvělým skluzem obránce Limberský a zachránil Plzni tři body.

Plzeň neprohrála s Jihočechy třináct zápasů za sebou, naposledy s nimi padla v říjnu 2006. Lídr tabulky vyhrál celkem sedmkrát z posledních osmi zápasů, naopak Budějovice vyhrály jediný z posledních dvanácti zápasů...

Jihlava s Duklou se rozešly smírně

Fotbalisté Jihlavy ani na desátý pokus nedokázali Duklu porazit. Vysočinu posílila senzační remíza na Spartě a i proti dalšímu týmu z metropole se ujala po půlhodině hry vedení díky dalekonosné Karlíkově střele. Ještě před přestávkou mohl navýšit náskok Jungr, ale vyloženou šancí pohrdl.

Po změně stran vrhli hosté všechny síly do útoku, v 83. minutě trefil Berger tyč a tlak Dukly ještě vzrostl poté, co byl o dvě minuty později vyloučen střelec jediné jihlavské branky. Svěřenci trenéra Kozla přesilovku Borkovou zásluhou využili a zápas skončil jako podzimní duel (2:2) - tedy bez vítěze. Mužstvu z Julisky se daří, prohrálo jediný z posledních jedenácti zápasů.

Pražané jsou na tom v tabulce o osm bodů lépe, nerozhodné výsledky však oba týmy spojují: Jihlava si připsala  již třináct remíz, Dukla jen o jednu méně.

„Já bych se tohoto primátu na konci jara vzdal ve prospěch Luboše," usmál se po zápase jihlavský kouč František Komňacký na svého trenérského kolegu Luboše Kozla. Ani kouč Dukly však netouží mít na kontě nejvíc nerozhodných výsledků ze všech šestnácti prvoligových účastníků. „V tříbodovém systému je mnohem lepší snažit se o výhru než remizovat," měl jasno Kozel.