Fotbalisté Sparty skončili v Maspalomas poslední

Ani v úterním utkání s Leverkusenem na turnaji v Maspalomas nedokázali fotbalisté Sparty udržet dvoubrankový náskok a podlehli 2:3. Německý celek vyrovnal stav utkání v rozmezí tří minut, dokonaný obrat pak potvrdil v 83. minutě Sahin. Sparta tak neobhájila loňské prvenství a skončila poslední.

Leverkusen obří trofej vybojoval už potřetí v dvaadvacetileté historii turnaje.

Sparťané v silné základní sestavě měli výtečný úvod. Hlavičku Kováče ve druhé minutě sice gólman Butt ještě zázračně vytáhl, jenže následnou akci z levé strany už obránci Leverkusenu pokrýt nedokázali a nehlídaný Jun vstřelil hlavou vedoucí gól.

Německý klub v silné sestavě byl vedoucí brankou soupeře zaskočen a šance si vypracovávali dál sparťané. Zelenka pak na levé straně šestnáctky potvrdil pověst špílmachra, našel křížem na druhé straně Poborského a ten přidal druhý gól, který Spartu vrátil do boje o vítězství na turnaji.

Pražané začali lépe i druhý poločas. Ostrým presinkem nutili Leverkusen k chybám a soupeře pouštěli dlouho jen k chabým dalekonosným pokusům. Jenže pak na levé straně obrany hrající Urbánek dvakrát chyboval a soupeř rychle vyrovnal.

Českým hráčům pak zřetelně docházely síly a branka Sahina v 83. minutě je obrala o jediný bod v turnaji. Proti svému bývalému klubu si v poslední čtvrthodině zahrál i Jan Šimák, ale prosadit se nedokázal.

Bayer Leverkusen - Sparta Praha 3:2 (0:2)
Branky: 63. Freier, 65. Berbatov, 84. Sahin - 2. Jun, 30. Poborský. Rozhodčí: Peréz (Šp.). Diváci: 4500.
Sestava Sparty: Blažek - Petráš, Homola, Kováč, Urbánek - Poborský, Zelenka (82. Herzán), Sivok, Čech (85. Volek) - Meduna (57. Fillo), Jun (76. Šimák).
Feyenoord - Rosenborg 4:1 (3:1)