Olomouc - Teplice 0:2Teplice uspěly v Olomouci a vybředly ze sestupových pozic, Sigma si komplikuje boj o Evropu

61. Mahmutovič 0 : 1
72. Matula 0 : 2

Olomouc

Fotbalisté Teplic zvítězili v dohrávaném utkání 26. kola nejvyšší soutěže na půdě Olomouce 2:0 a po zisku tří bodů se vyšvihli na 14. nesestupovou příčku. Oba góly vstřelili Severočeši ve druhé půli. Trefili se Mahmutovič a Matula.

Václav Koutný z Olomouce (vlevo) bojuje o míč s Jakubem Podaným z Teplic.

Od úvodních minut se přitom hrálo na jednu bránu a přicházely i šance. Nejprve se na šestnáctce dostal po akci Koutného a Schulmeistera zprava do dobré pozice Hořava. Jeho oblouček levačkou však těsně minul pravou šibenici Grigarovy brány. Za chvíli po rohu hlavičkoval zblízka Šindelář, trestuhodně však minul. Štěstí neměl ani Plšek, který rovněž střílel vedle.

Sigma pak ale viditelně znervózněla, a byť stále měla více ze hry, ve finální fázi jí vázla kombinace. Když Severočeši zjistili, že domácí už nejsou tolik nebezpeční, sami začali vystrkovat růžky. Jenže ani oni kloudnou akci vymyslet nedokázali. Až v 36. minutě se k míči dostal Matula, ale naštěstí pro Sigmu bombou z 22 metrů jen orazítkoval břevno. Do poločasu se pak hrál oboustranně nezáživný fotbal.

V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Většina soubojů se odehrávala ve středu pole. Kombinace končily vesměs pokaženou přihrávkou. A když už se někdo přece jen ke střele dostal, míč šel pánu bohu do oken.

Gólů se však na Andrově stadiónu přece jen dočkali. Prvního v 61. minutě. Na půlící čáře školácky přišel o míč Doležal, následoval rychlý brejk a Mahmutovič ho zužitkoval. O jedenáct minut později si Hanáci kalich hořkosti vypili do dna. Po rohu se k míči dostal Matula a nádherně ho poslal do šibenice.

„Soupeř se k nám snažil přistupovat velmi těsně, moc prostoru nám nedával, ale přesto jsme začali aktivně a vydrželo nám to do přestávky. Bohužel jsme neproměnili šance. Pak jsme dostali gól po zbytečné ztrátě a to rozhodlo," věděl Pivarník.

„Jsem maximálně spokojený. Začali jsme však velmi špatně. Domácí měli dvě tutovky a kdoví, jak by to dopadlo, kdyby alespoň jednu proměnili. Do poločasu jsme však hru vyrovnali a pak dali gól, který paradoxně přišel po naší strašné ztrátě. Domácí měli jít do brejku, ale měli jsme ho my a také ho využili a to byl klíčový moment. Pak už jsme měli navrch. Tři body nám v naší situaci moc pomohou. Výhru však musíme brát s pokorou a potvrdit ji doma s Baníkem," tvrdil teplický lodivod Zdeněk Ščasný.

26. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 61. Mahmutovič, 72. Matula. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Dobrovolný. ŽK: Vepřek, Dreksa, Varadi - Jablonský, Rosa, Jindráček. Diváci: 3646.
Olomouc: Zlámal - Vepřek, Dreksa, Šindelář, Koutný (69. Varadi) - Hořava, Pospíšil (76. Ordoš), Plšek - Schulmeister (59. Petr), Navrátil - Doležal. Trenér: Pivarník.
Teplice: Grigar - Vondrášek (14. Chovanec), Kaufman, Jablonský, Rosa - Litsingi, Matula, Čajič (63. Vachoušek), Podaný - Jindráček (89. Lüftner), Mahmutovič. Trenér: Ščasný.