Budějovice - Hradec 1:0Fotbalisté Budějovic porazili v záchranářské bitvě hradecké Votroky

42. Hora 1 : 0

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v 27. kole první ligy Hradec Králové 1:0 a oživili své naděje na záchranu. Souboj dvou nejhorších týmů tabulky rozhodl gólem ve 42. minutě Jakub Hora. Jihočeši zůstávají na posledním šestnáctém místě, ke svému soupeři se ale přiblížili na rozdíl jediného bodu. Na čtrnácté Teplice ztrácí Dynamo v neúplné tabulce tři body, Hradec dva.

Kouč Dynama České Budějovice Martin Vozábal.

Jihočeši vstoupili do existenčního utkání s velkým elánem a celou první půli byli aktivnější. Hostující gólman Lindr musel poprvé zasahovat po sedmi minutách. Sandro z velké úhlu překvapivě zakroutil balón přímo mezi tyče, hradecký brankář se ale zaskočit nenechal.

Pak se do slibné šance dostával Benát a hostující obrana v poslední chvíli srazila míč na roh. V 21. minutě se protlačil k hlavičce Linhart, na svůj gól z předešlého duelu v Plzni ale nenavázal. Lindr mu zmenšil úhel a pokus vyrazil.

Hradci kvůli karetním trestům a zraněním chyběli hned tři ofenzivní hráči a na útočné produkci Votroků to bylo vidět. Východočeši v první půli moc nehrozili, jedinou, zato gólovou šanci měl v 26. minutě Štěpán. Domácí gólman Daněk ale dobře vyběhl a srazil soupeřův únik na roh.

České Budějovice i poté pokračovaly v aktivním výkonu a nakonec jim to vyneslo ještě do půle vedení. Hostující obrana zapomněla na levé straně na Sandra a po jeho přihrávce střílel do odkryté branky Hora. Dočkal se druhého gólu v jihočeském dresu od začátku jarního hostování z Plzně.

Východočeši mohli odpovědět, střídající Strnad, který nahradil zraněného Hochmeistera, ale hlavičkoval do břevna, navíc mu sudí ještě předtím odpískal útočný faul. V přestávce nahradil zraněného asistenta Kordulu čtvrtý rozhodčí Zelinka, více vidět byl ale hlavní Matějek, který chyboval, když neodpískal surový zákrok na domácího Benáta. Ten pak musel střídat.

Hosté po pauze trochu přidali, jejich kouč Prokopec se pokusil podpořit aktivitu nasazením nejlepšího týmového střelce Uškoviče, k větším šancím to ale nevedlo. Jihočeši poměrně v klidu drželi náskok a v polovině druhé půle mohli přidat uklidňující druhý gól. Sandro ale pálil z otočky nad, pojistku odmítl vzápětí také Táborský. Dynamo si však druhou jarní výhru už vzít nenechalo a potřetí za sebou porazilo Hradec 1:0.

27. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 42. Hora. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Peřina. ŽK: Sandro, Rýdel - Strnad, Jánošík, Schwarz. Diváci: 2390.
Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Benát (58. Javorek), Rýdel, Sandro (87. Wermke) - Linhart (90. Novák), Táborský. Trenér: Švantner.
Hradec: Lindr - Holeš, Jánošík, Hochmeister (40. Strnad), Poděbradský - Pávek, Schwarz - Malinský (52. Uškovič), Klapka (77. Voltr), Štěpán - Hadaščok. Trenér: Prokopec.