Sparta - Ml.Boleslav 4:0Kanonýr Lafata hattrickem nasměroval Spartu k další stíhačce vedoucí Plzně

45. Lafata 1 : 0
62. Jarošík 2 : 0
73. Lafata 3 : 0
89. Lafata 4 : 0

Poločas se trápili až běda, sobotní zaváhání Plzně však nakonec přece jen využili. Fotbalisté Sparty porazili ve 27. kole Gambrinus ligy Mladou Boleslav 4:0 a přiblížili se vedoucí Viktorii znovu na dva body. Středočeši se představili ve značně improvizované sestavě, mají před sebou páteční finále poháru s Jabloncem. Tři góly jim vstřelil kanonýr Lafata, který vede tabulku střelců s již 20 trefami.

Útočník Sparty Praha David Lafata oslavuje první gól do sítě Mladé Boleslavi.

Krásný dárek od Slavie v sobotu v Plzni dostali, jen ho využít... Letenští se však v posledních dnech perou hlavně sami se sebou, a tak je čekal další hektický duel. Postavit na nohy je mohl Kadlec, to by však svou tutovku musel proměnit. Již v 5. minutě se ocitl sám před brankářem, jenže nedokázal Millera prostřelit.

Sparta toho litovala, protože i když proti sobě měla soupeře v silně kombinované sestavě, v dalších minutách už na ní bylo dobře patrné, v jaké mizérii se po sérii čtyř soutěžních zápasů bez výhry ocitla. Její ofenziva byla bezzubá, a když Středočeši přestáli úvodní platonický tlak, zjistili, že se sami mohou nečekaně snadno dostat na dostřel Vaclíkovy branky. Na dlouho byla výjimkou jen nedotažená finesa Matějovského. Sparťanský kapitán zkusil zaskočit Millera technickým lobem, brankáře sice přehodil, míč ovšem načechral jen na horní síť jeho svatyně.

Domácí byli nakonec rádi, že se do přestávky dotrápili bez obdrženého gólu. V závěru poločasu mohl jejich pachtění ztrestat Sivrič a Sparta měla velkou kliku, že se šance lekl a zakončil zbrkle vedle. Ještě větší štěstí se pak na domácí usmálo v nastaveném čase. Krejčí nacentroval do vápna, kanonýr Lafata se dokázal natlačit před Šírla a hlavou vstřelil svůj 18. ligový gól v sezóně.

Také druhý úder přišel ze vzduchu

Sparťané se mohli aspoň trochu uklidnit. V 53. minutě byl navíc střídán jejich kat Chramosta - mladý útočník dal v posledních třech ligových startech proti Spartě vždy gól, trefil se i v obou nedávných pohárových soubojích.

Lafata byl při chuti, po Vidličkově nabídce ve skluzu před prázdnou brankou na míč jen těsně nedosáhl. Gólové pojistky se domácí dočkali v 62. minutě. Vácha rozehrál přímý kop přesně a Jarošík znovu hlavou skóroval.

Až poté Bolka povolila. Zvýšit mohli již Kadlec s Krejčím, sehráli však kabaret na téma, jak zavraždit tutovou šanci. Po kolmici Hušbauera pak ovšem Lafata běžel sám na Millera a předvedl svým kolegům, jak se mají šance proměňovat - 3:0. Těsně před koncem pak Krejčí nezištnou přihrávkou vybídl Lafatu k hattricku.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)
Branky: 45., 73. a 89. Lafata, 62. Jarošík. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Ševinský (Ml. Bol.). Diváci: 8152.
Sparta: Vaclík - Vidlička (76. Kadeřábek), Švejdík, Jarošík, Hybš - Vácha, Hušbauer (80. Čermák) - Kadlec (82. Přikryl), Matějovský, Krejčí - Lafata. Trenér Lavička.
Ml. Boleslav: Miller - Bořil, Kúdela, Ševinský (76. Smejkal), Šírl - Opiela, Ščuk - Ondřejka (67. Sloboda), Chramosta (53. Štohanzl), Sivrič - Nešpor. Trenér Minář.